Lista ocen Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 (108) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 161 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Mogłoby być lepiej. Słychać silnik. Na początku żona miejscami myślała że zaraz wyskoczy spod pokrywy i wyląduje na kolanach :) ale a czasem jak się przyzwyczaiła obawy minęły. Czasem ciężko jest posłuchać radia czy porozmawiać w spokoju. Wtedy wrzucamy piętkę zwalniamy do 90-100km/h i problem mija. Podsumowanie : na 5 biegu 90-110km/h znośnie na 5 biegu powyżej 110km/h głośno
~Xamato
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
To chyba jedna z wad lanosa... Już przy 110 km/h praca odgłosy spoza samochodu potrafią zagłuszyć radio, a przy nieco większych prędkościach ciężko jest się nawet porozumiewać. Silnik słychać, gdy przekroczy się np 3,5 tyś obrotów. Chociaż mi osobiście to nie przeszkadza... ładny jest to dźwięk :)
~Piotr
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jak kupiłem to nie mogłem się przyzwyczaić do dzwoniących blach np. przy zamykaniu drzwi czy padającym deszczu. Wcześniej miałem 125p i tam nie było tego problemu. Poradziłem sobie wyklejając (po zdjęciu tapicerki) sufit i drzwi niedużymi kawałkami maty bitumicznej
~Piotr
~Anorpi
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Niestety nie jest najlepiej. Słychać silnik. Mam na dachu bagażnik i on też hałasuje. Drzwi są rónie subtelnie wyciszone, jak klapa metalowego śmietnika (taki też odgłos wydają z siebie podczas zamykania). Specjaliści od CarAudio pewnie musieliby mocno nad nimi popracować.
~Przemo
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
No cóż za cicho to w nim nie jest, ale na pewno lepiej niż w polonezie itp. Poruszając się nie szybciej niż 130km/h sytuacja jest do wytrzymania. Bardziej przeszkadza słabe wyciszenie zawieszenia i terkotanie trochę tandetnych plastików na nierównościach.
~piotrek303@op.pl
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Nienajlepsze. Wygłuszyłem matami bitumicznymi drzwi i sufit co dało niezły efekt. Przy prędkości 130km/h słychać szum przy tylnych szybach. Jak jadę w trasę to oklejam gurną część tylnych szyb taśmą izolacyjną (czarną to jej nie widać).
~SzaryPB
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
maska od spodu pokryta materiałem wygłuszającym , dlatego w trakcie jazdy nie słychać aż tak uciążliwie pracy silnika, muszę jeszcze wygłuszyć drzwi, żeby wydobyć lepszy dźwięk z moich dwóch nowych głośniczków :P
~hmm
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Źle. Wypadałoby sobie zrobić wygłuszenie we własnym zakresie. Nie piszę, że auto jest hmm, głośne. Na dobrych drogach bez dziur jest w miarę cicho. Problemy zaczynają się na garbach, dziurach itd..
Dziennik kosztów dla Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
10,4
~Hans Kloss
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Mogło by być lepiej na wyższych obrotach i szybkościach. Najglośniej jest przy okło 130km ...potem już jakby ciszej ;) ALe jeżeli ktoś jeżdzi w granicach 2500 obrotów to całkiem ciche autko jest :)
Daewoo Lanos Sedan