Lista ocen Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 (1217)

~lukkon
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jestem bardzo zadowolony z tego autka, uważam, że jest o niebo lepszy od cinqecento czy seicento, jednynie seicento z silnikem 1,1 jest nieco dynamiczniejsze ale to tylko to jedno ma lepsze. Także inne auta klasy A i A/B a nawet starsze auta klasy B nie umywają się do matiza. Moim zdaniem matiz i spark to najlepsze obecnie samochody w klasie A/B a nawet od niektórych starszych aut z klasy B, no i od wszystkich innych staruszków pow. 15 lat.
~roburro@interia.pl na forum Matiza mam nick Ptok
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Za nieduże pieniądze, mam w miarę nowoczesny i bezpieczny (trzy gwiazdki) samochodzik. Jest zwrotny, dynamiczny, bezawaryjny, przestronny i pojemny...Budzi sympatię, bardzo go lubię... Mimo pięciu lat nie rdzewieje, silnik nie bierze żadnych płynów, elementy zawieszenia są trwałe. Nie wymieniłem w nim nic oprócz materiałów eksploatacyjnych + opony i akumulator. Polecam wszystkim...Przy zakupie używanego warto sie pokusić o model...
3,8
~Mieczysław, Żaba, Odkurzacz.
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Bez dyskusyjnie najlepsze pod każdym względem auto w swojej klasie. Maruderów odsyłam do salony Daimler&Chrysler. Pojeżdzieta,popłacita-pgadamy.
~adi15527@o2.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Uważam, że dla dwóch młodych osób z perspektywą na dziecko auto jest jak najbardziej wystarczające. Jeździ poprawnie, a drogi mamy takie, że nie ma co szaleć... no i nie cieszy się jakimś specjalnym zainteresowaniem amatorów cudzej własności
4,1
~Wojtek
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Doskonałe auto do miasta (Jego rozmiary w mieście stają się zaletą) nadaje się na krótkie wyjazdy. Zdarzało mi się przejechać 500 km na raz ale było to męczące. Do największych zalet należy niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Z pewną dozą satysfakcji obserwowałem jak podczas tegorocznych mrozów koledzy męczyli się ze swoimi samochodami (młodszymi i "lepszych" marek) Mój matiz z oryginalnym (czteroletnim!!!) akumulatorem odpalał na dotyk.
~Karamba
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jeżdżę Matizem od marca 1999roku czyli dobrze ponad 4 lata. Jak na auto tej klasy to jestem super zadowolony. Ma swoje wady (szczególnie układ jezdny i odparowywanie szyb), ale ma też wiele plusów (silnik - rewelacja, niezawodność - wlewam paliwko i jeżdżę, przestrzeń pasażerska - jak na tak małe auto - super!).
~Piotr3k
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Po roku czasu użytkowania tego auta ogólnie oceniam je pozytywnie. Najbardziej brakuje trochę mocy, bo jednak przy ruszaniu spod świateł trzeba trochę przydusić co by ruchu nie blokować. Druga sprawa to spalanie na mieście trochę za wysokie jak na takie osiągi. Kolejna rzecz to rdza, gdyby nie to to auto naprawdę było by super, z tego powodu sprzedałem Tico i przesiadłem się do Matiza ale i tutaj rdza atakuje, szczególnie progi i tylne...
3,4
~martinomartini
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Silnik trzeba kręcić żeby z niego wydusić moc. Kiedy się wkręca to zaczyna go słychać. Albo będzie cicho albo będzie się jechało. Jest to dosyć wysookobrotowy silnik i dlatego podróżowanie na 5 biegu jest przyjemniejsze i dynamiczniejsze przy 120 niż przy 90-100 km/h (Silnik)
~MATIZ-74
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Autko wypada jak najbardziej OK!!!Szczegolnie do jazdy miejskiej jest wrecz idealne.Co do dluzszych tras to da sie przezyc...I nie rozumiem stwierdzenia"Bo to jest Daewoo"...czyli niby kicz i lipa...Absolutnie sie z tym nie zgadzam!!!!!Skwituje to stwierdzeniem,ze"kto smaruje ten jedzie...i nie narzeka..."...hihihi...
Dziennik kosztów dla Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW
6,6
7,7
~Pele ; pele79@gazeta.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
uwazam ze samochod technicznie jest bardzo dobry. nie jest to autko wyscigowe ale seicento 0,9 pokona bez wahania pod kazdym wzagledem. nawet fiat Panda ma w srodku mniej miejsca dla kierowcy i pasazerow a panda to pomylka roku a nie samochod roku. dla mnie Matiz przy seicento i pandzie to mistrzostwo swiata.