Lista ocen Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 (1217)

~Karlos
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
jeździ, a do tego się nie psuje - i o to właśnie chodzi ;-)
~Goodi
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Niebrzydki wygląd, może się podobać. Autko raczej miejskie i od czasu do czasu na dalsze trasy. Tania eksploatacja, części i naprawy.
3,2
~dawid.allegro@op.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jest to przeciętne auto na starszych osób lub studenta. Nie jest dynamiczne ale za to jak na swój wiek bezpieczne 3gwiaddki w testach EuroNCAP to lepiej jak Lanos czy Corsa (z tamtych lat). Wygląd to sprawa dyskusyjna więc o tym rozpisywać się nie będę. Dużym plusem jest dostępność części, bardzo tanich części i 99% napraw idzie wykonać samemu. Ogólnie Polecam
~onlyniezawodne
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Niezawodny, tani w eksploatacji koreańczyk :) Wygodny dla kierowcy za te pieniądze. Poza typowymi wymianami elementów eksploatacyjnych, nic się nie psuje. Jeżdżę na sekwencji, średnio z 8-9L spalania wyjdzie LPG + 5L PB miesięcznie na rozruch. Codziennie robię ok. 75km. Kupiłem drugiego Matiza jako następce, wstawiłem LPG i koszty już się zwróciły. Części tanie. Jeżeli zależy Ci na samochodzie niezawodnym, tanim, tanim w eksploatacji (na LPG),...
4,1
~andi
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Wprawdzie sprzedałem ten samochód miesiąc temu, ale tylko ze względu na to że zrobił się za mały. Mam tylko nadzieję że z mojego nowego, znacznie większego i bardziej luksusowego samochodu będę tak bardzo zadowolony jak z mojego starego matrixa. Wspominam go z łezka w oku.
~zag0@interia.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jestem z tego samochodu naprawdę zadowolony. Świetnie sprawuje się w warunkach miejskich a w dłuższych trasach też nie sprawia zawodu! Nie jest to pakowny samochód rodzinny ale spokojnie powinien zaspokoić potrzeby przeciętnego kierowcy (nawet rodzinka 2+2 nie powinna za bardzo narzekać!). A jeśli chodzi o osiągi to na trasie Kraków - Katowice średnia prędkość nie spada poniżej 150km/h. Możecie nie wierzyć, spokojnie udaje mi się go rozpędzać...
4,1
~tomii
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
kupilem rebla bo musialem,mial 4 lata i 280 tys km,jezdzil w zaopatrzeniu aptek,silnik palil tylko na zaciag-zlom,poobijany z kazdej strony,kupilem zespol napedowy z 63tys km,zmienilem i smigam,auto jest z zewnatrz brzydkie,ale bylem nim w niemczech,w czechach,jak kupuje cos na alle-drogo to czesto taniej wychodzi wyjazd matizem niz wysylka,do wozenia mojego tylka rewelacja
~Carlos
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Ogólnie dobrze przydałby sie troche mocniejszy silnik i większy bagażnik i możnaby było śmigać aż miło.
3,2
~Seba
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Auto sprzedałem bo nie mogłem dłużej znieść że jest tak delikatne.Pozbyłem się auta tylko dlatego że prowadzenie tego pojazdu jest bardzo męczonce poza miastem,nie ze wzgledu na awarie.Badzo słabe światłą ,w nocy ledwie widać zakręty i musimy gwałtownie hamować żeby je pokonac przechylajacym się autem.Bardzo czuły na podmuchy boczne wiatru.Auto typowe dla żony na zakupy.
~Paweł Rojewski
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
To już drugi Matiz w rodzinie. Pierwszy rok temu po wypadku poszedł do kasacji. Miał również przejechane ok 300000 km i przez 7 lat miał tylko dwie poważne usterki związane z wtryskiwaczami z powodu zatankowania beznadziejnego paliwa o niewiadomym pochodzeniu (ale to z mojej winy), reszte serwisu ograniczało się do standardowych wymian materiałów eksploatacyjnych. Naprawdę świetne samochody!!!!