Lista ocen Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 (1217)

~lars
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
w mojej rodzinie od 15 lat! bardzo fajne miejskie autko, praktycznie bezawaryjne. wszędzie się zmieści i dojedzie. mało pali, wszystko i wszystkich przewiezie, części są tanie i łatwo dostepne :)
2,8
~niepałnosprawny student
auto wmiare niezawodne ale z ograniczeniem do 60 bo powyzej jest niebezpiecznie
~Właściciel złotego Matiza
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jeżdżę "Maćkiem" 7 rok i nie wymieniłem nic poza tym co ulega naturalnemu zużyciu: klocki hamulcowe, drążek układu kierowniczego, jakieś kabelki za 70 zł( nie pamiętam z czego) i olej. Jest to samochód wielofunkcyjny: mała "limuzyna" i ciężarówka. Na trasie doskonale się spisuje, w mieście to już całkiem ideał. Silniczek pozwala na żwawą jazde bez strachu przy wyprzedzaniu. Kolega w Nissanie Almera z 87 konnym silnikiem podczas małego wyścigu...
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
silnik mimo przebiegu ok.161000km pozwala na wyciśnięcia 145km/h, ale z przy zimnym widać trochą białego dymku musi mieć już przedmuchy w cylindrach, bo wywaliło mi uszczelkę na głowicy olej sączy się bardzo powoli, ale jednak poziom w ciągu 10000 z max spada do min bez dolewki. Obecnie nie lubi jazdy powyżej120km/h (Silnik)
~Maciej
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Pierwsze moje autko którym jeżdzę już aż sześć lat. A wcześniej miałem już kilka innych autek. Zaskoczony jestem trwałością autka, kompletną bezawaryjnością. Nie ma potrzeby się go pozbywać.
~kkk
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Obiektywnie to auto przeciętne, subiektywnie- mimo słabego silnika, zawieszenia, wyciszenia, wykończenia auto super. Do miasta idealne, na krótkie trasy w miarę dobre. Szkoda, że te samochody są tak pogardzane przez innych-to jedyny powód dla którego można mieć kompleksy z posiadania Matiza.
~MichalS
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Miałem wiele samochodów w tym 2 Matizy. Oba bezawaryjne, ekonomiczne i w ogóle "debeściaki":)
4,1
~Dolshevskiy
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Dobre na pierwszy samochód, dojazdy do szkoły, pracy (maksymalnie w 3 osoby, przy czterech już szura się wydechem o asfalt), jednak tylko i wyłącznie jeśli egzemplarz jest zadbany. Mój przypadek był bardzo nietypowy, ponieważ dostałem go w spadku po dziadku (pierwszym właścicielu z autoryzowanego salonu), z pewnych rąk, serwisowanego, a jednak po 1,5 roku użytkowania byłem zmuszony go zezłomować na początku stycznia. Dlaczego? Niesprawny...
4,1
~Janusz
Ogólnie Matiz jest bezawaryjny. Silnik zapala w każdych warunkach
~BoMa
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Trochę za waskie ale daje radę. Mam wersje TOP - brakuje tylko kontroli trakcji hehe. Dobre dla dwóch osób z czwórka sałbo sobie radzi. Na autostradę nim nie wyjeżdzam chyba że z konieczności. Przy prędkosci 80-90km/h pali około 5,2 l/100km