Lista ocen Daewoo Nexia Hatchback (178) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 223 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gordo90
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Układ jedny jest zestrojony bardzo miekko, chyba mozna powiedzieć, że nawet komfortowo (gdyby nie te fotele to by bylo bardzo komfortowo). Nie należy on do najprecyzyjniejszych z powody zbyt miekkiego zawiszeszenia (lubi sie wychylac na zakretach nawet przy stosunkowo niskich predkosciach), wspomagnie kierownicy bardzo pomaga podczas parkowania w miescie tym stosunkowo duzym autem, ale przy wiekszych predkoscia nie czuc jak auto jedzie.
~Maćko
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Tu niestety mam powody do narzekań - mam wersję GL - goluteńka. Nie ma wspomagania kierownicy przez co trzeba się mocno namęczyć manewrując na parkingach lib wąskich, krętych uliczkach. Poza tym coś mi stuka przy maksymalnych skrętach kierownicy. Zawieszenie bardzo miękkie przez co nawet z 2 pasażerami z tyłu samochodu i pustym bagażnikiem na większych nierównościach koła potrafią dobić do nadkoli. Hamulce znakomite.
~$ebi
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Po gładkiej nawierzchni jedzie się bardzo komfortowo. Na dziurach niestety zawieszenie daje się odczuć i usłyszeć. Trzymanie drogi niezłe, ale duże przechyły na zakrętach psują troche wrażenie. Bardzo mocne wspomaganie kierownicy - zaczyna przeszkadzać przy wyższych prędkościach. Trudno ustawić zbieżność tak, żeby auta w ogóle nie ciągnęło na którąś stronę. Hamulce skuteczne, ale wymagają przyzwyczajenia (głęboko osadzony pedał).
~Patryk
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Tył dosyć wysoko zawieszony więc tłumika podczas wypadu na grzybki nie zostawiłem w lesie ;D reszty nie skomentuje bo to już technika jazdy każdego kierowcy jest inna więc się nie wypowiem. Mi np podczas wchodzenie w zakręt wszystko latało po aucie mimo że z dużą prędkością nie wchodziłem. ABS ma jakiś dziwny problem za to, tzn zimą chodzi a jak się zrobi ciepło to ma problem jakiś.
~kropi
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Zawieszenie proste jak budowa cepa, fabrycznie nieco miękkawe - dużo bardziej, niż w kadecie - więc po mieście było super, trochę gorzej po górskich serpentynach, zwł. z bagażem. Trochę się poprawiło po wkręceniu gumek utwardzających w sprężyny - koszt kilku złotych a poprawa znacząca. Miała jakieś luzy na maglu, w sumie drobiazg, zresztą nie zauważyłem progresji przez ten czas, gdy nią jeździłem.
~posiadacz
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jak to jest, auto jest miekkie, a nie jest komfortowe? Słabo wybiera nierówności, bujając na nich dość mocno. Na zakrętach przechyły tez sa zauwazalne, ale samochod ten sluzy do spokojnej jazdy i wtedy nie ma problemu. Trwalosc zawieszenia równiez jest bardzo dobra, a ceny czesci super niskie. Jedynie hamulce sa kiepsciutkie pod wzgledem skutecznosci i czesto trzeba do nich zagladac
~Tomek Sianecki (nie ten)
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
zbieżność często ustawiam, ale w ASO nie potrafią tego dobrze zrobić dlatego ustawiłem w stacji szybkiej obsługi (na każde koło potężna aparatura, do tego podłączone kable i podpięte do komputera). Odchyłka wynosiła 0,14 stopnia po zniwelowaniu jej do 0,01 uznano, że mogę jechać dalej - niestety samochód zaczął zbaczać na prawo.
~Poznaniak
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Trochę za miękka i niezbyt trzyma się w zakrętach. Mój egzemplarz ma trochę wytłuczone zawieszenie mimo że w serwisach twierdzą że ok to nie wydaje mi się żeby tak miały wszystkie nexie. JAkieś dziwne drgania i dziwne uczucie w na kierownicy przy przejeżdzaniu przez łatane elementy asfaltu.
~nexiomania.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Układ jezdny... emerycki. Mięciutko bardzo- na plus komfort na minus prowadzenie samochodu. Auto większe ma tendencje do podsterowności niż zarzucania tyłkiem. Małym plusem może być w miarę przyzwoita trwałość (o ile nie wozi sie worków z ziemniakami w bagażniku) ;)
~xyz_M
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Sportowiec to nie jest. Ani Merc. Typowe dla taniego auta, i to z Dalekiego Wschodu. Zdecydowanie za miękkie zawieszenie, ale i każdą dziurę czuć na plecach i kierownicy. Brak wspomagania więc ukł. kierowniczy ciężkawy ale w miarę dokładny. U mnie coś ostatnio ściąga w lewo.
Daewoo Nexia Hatchback