Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan (172) - Silnik

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
praca silnika uzależniona od towarzyszącego osprzętu elektronicznego, gdy działa OK to praca również OK - ale przecież to już nie jest epoka wirującego palca rozdzielacza na kopułce...mimo że na GAZIE(BRC) to miło jest ruszyć równo z innymi mocniejszymi spod świateł.
~Cezary
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Po krótce silnik z Opla Omegi 2,0 16 V, w zasadzie bez zarzutów, mankamenty to: koło pasowe wulkanizowane - rozwulkanizowuje się 60 tys km, uszelka pod pokrywą zaworów poci się, ale to sa drobiazgi. Kultura pracy na wysokim poziomie, dynamika bez zastrzezen.
~lara19857@yahoo.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
silnik od nowości ten sam, nic nie robione ale brzęczy jakaś blaszka w okolicy paska klinowego...cóż to, to nie wiadomo spece od mechaniki twierdzą, że nic poważnego, i rzeczywiście już od 3 lat brzęczy może raz głośniej a raz ciszej...
~jack30@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Nie wiem czemu raz "ciągnie" a raz nie. Na ASO zapytano mnie czy jeżdżę dynamicznie??? Myślę, że jest to problem odpowiedniego doboru mieszanki na wtryskach (pewnie odpowiada za to jakiś czujnik) ale nie mam siły z tym walczyć. Można nauczyć się z tym żyć.
~Darek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik to chyba jeden z lepszych podzespołów w tym samochodzie. Jednak przy przejściu z wolnych obrotów na średnie wyczuwam "dziurę", ale tylko na zimnym silniku - silniczek krokowy, wtryski? Po tych latach i przebiegu ma prawo.
~Krzysiek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
z silnikiem miałem problemy, bo nie palił na jedną świecę. Zaden z mechaników nawet w autoryzowanym serwisie nie umiał ustalić przyczyny. Po pewnym czasie samo wróciło do normy. Co do elastyczności to mogło by być lepiej.
~Kosa
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Silnik i ogolnie przelozenia sa dopasowane doskonale. Silnik pracuje doskonale prafie jak japonczyk. Elastycznosc tez jest dobra z 5 przy 50 km/h pozbiera sie bez problemu nie bedzie sie nafet odczuwalo zadnego dragania
~piotras
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
silnik bezawaryjny, głośny, dość dynamiczny szczególnie po wyłączeniu gazu-przydaje się przy wyprzedzaniu, V max. przy gazie 180 a z góry udało mi się dobić do 200, lepiej pracuje na gazie niż na benzynie
~Bogdan Katowice
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik starej generacji, pracuje i niezawodzi lecz bez rewelacji.ale zero elektroniki powoduje ze naprawy są proste i dosc tanie. te ponad 100 koni nie zawsze czuc
Dziennik kosztów dla Daewoo Nubira I Sedan
11,0
12,1
~ROSA RAFAL
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Nubira wypada niezle pod tym wzgledem silnik bardzo elastyczny nie wiem jak w silniku 1.6 ale 2.0 robi wrazenie jadac 70 na piatym biegu wciskam gaz i czuje jak odjezdzam
Daewoo Nubira I Sedan