Lista ocen Daewoo Nubira II (71) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jaro
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Benzyna ok.8-9l/100 km, gaz ok.9-11l/100 km, wszystko rzecz jasna w zależności od jazdy. Silnik świetnie jeździ na gazie, części tanie i nie ma problemu z ich zakupem. Wiadomo, przy przebiegu 250 km, zdarzają się drobne usterki, ale większość można naprawić samemu. Ważna zasada by dbać o systematyczną wymianę oleju, rozrządu itp. a silnik odwdzięczy się niezawodnością. Nubirka ma stosunkowo prosty silnik i nie potrzebuje zaawansowanej...
~Trupodzierzdzca
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
zużycie paliwa zaskoczyło mnie na plus, 8-9l gazu w mieście przy delikatnym operowaniu pedałem przysp. i korzystaniu z zasad kinetyki. tylko musi być wszystko wyregulowane, wyczyszczone, zadbane a nie jak w taksówce. Max 12l też nie przeraża. Ceny części jak do Tico( komplet elementów gumowych do całego zawieszenia za 150pln? Nie wiem czy można taniej), jakość niestety też a masa i moc nieco inne. Ale mając taniego montera jest naprawdę...
~grzesliz@op.pl
Kombi 1.6 i 106KM 78kW
spokojna jazda mieszana ( tzn. 50% miasto i 50% trasa z prędkoścami rzędu 120 km/h ) samochód potrzebuje 10-11 lpg na 100 km. Bardzo szybka jazda po autostradzie ( prędkości 150-180km/h ) wymaga wlania ok 14-15 lpg na 100. Jazda pozamiejska w \"emeryckim tempie\" da wynik ok 8 lpg. Nadmienie że w trakcie rozpędzania samochodu należy obserwować obrotomierz i nie przekraczać 3 tys. obrotów ( wtedy pali mało ).
~Q-ba
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
na gazie pali ok. 10 l/100 km przy jeździe 3/1 - trasa/miasto, na benzynie - w tych samych warunkach 8-8,5 litra, na autostradzie /trasa 800 km/ przy średniej prędkości 140 km/h z pełnym obcicążeniem - około 6,8 benzyny. Części w serwisie dość drogie, ASO niekompetente /Wrocław i okolice/ i lubiące nacięgać, lepiej samemu kupować części w hurtowaniach - do 15 % taniej! i naprawiać w zwykłych warsztatach - do 5o% taniej!
~MarekMarek190
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
super auto na dalekie trasy zwlaszcza na gaz.. silnik 2.0 pali tyle samo co 1.6 lub 1.8 a ma wieksza moc i mozna przycisnąc czasem na autostradzie do 200km/h tylko polecam takie prędkosci na alufelgach dobrych oponach jak w kazdym aucie, jezdze duzo w trasie za grosze, inni mi zazdroszczą.. w trasie nawet płace okolo 17 zl za 100km to jak za darmo....
~C20LET
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Ceny częśc super, tylko dlaczego trzeba je tak często wymieniać (uszczelnianie silnika - można to robić bez końca a i tak będzie się pocić, hamulec pomocniczy, przednie gumowo-metalowe elementy)? Tanie przeglądy w porównaniu do tej klasy samochodów (jak na tę pojemność silnika).
~stanleypo
Kombi 1.6 i 106KM 78kW
zużycie paliwa jest w nolrmie. jeżdzę dużo około 100 dziennie i to połowa po Warszawie LPG mieśi mi się w granicach 10 l. jestem kierowca jeżdżącym...odpowiedzialnie, nie dusze ile fabryka dała nie ruszam nadzwyczaj mocno. na trasach dalszych to poniżej 9 spada zużycie lpg.
~prezes
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
pali jak każdy samochód - ile mu wlejesz w mieście w 10 l się mieści a w trasie 7-8 litrów oczywiście gazu :) chyba ze lubisz sobie depnąć to wiadomo musisz się liczyć z większym spalaniem a co do cen części nie jest źle wszędzie są dostępne za dobre pieniądze
~Andrzej tq
Sedan 1.6 i 106KM 78kW
Wszystko poza paliwem: TANIOŚĆ!!! I dlatego go kupiłem. Jak ktoś robi 5 tys. w miesiąc to nie ma czasu na naprawy. A części są tanie jak barszcz. Nie to co Mazda Xedos - mój poprzedni samochód. Paliwo - od razu zakładajcie gaz!!! Ten silnik 1,6 to paliwożerca!!!
~Grzesiek
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Poza spalaniem wszystko super. Ceny części są bardzo niskie i szeroko dostępne. Jednak że przy nubirze z II gen pojawia się problem ze zdobyciem elementów blacharskich. (podobno nie były one robione u nas) i w wyniku tego mało do nich części blacharskich.