Lista ocen Daewoo Tico (494) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 565 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cisco95
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Moja skrzynia nie jest w doskonałym stanie nadgryzł ją ząb czasu, mimo tego juz sie przyzwyczaiłem i daje radę. Jedyna wada to długi skok lewarka i proszenie pasażera aby odchylił nogę przy wbijaniu 5;p ale to taki+
~Cziken
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Ładnie biegi wchodzą, nic nie wypada. Trzyma się bardzo ładnie nie ma zbyt dużego \"luzu\" na biegu (tj. drążek nie lata na boki) Wkurza mnie tylko to skrzypnięcie skrzyni gdy wrzuca sie wsteczny (oczywiście po zatrzymaniu się ;) )
~Mikhail99
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Skrzynia biegów bardzo dobra, nie ma w niej luzów, biegi wchodzą precyzyjnie, jedynie co może budzić zastrzeżenia to wsteczny, czasem trzeba próbować go kilka razy wrzucić, za mały minus, ogólnie skrzynia biegów OK!
~Albert Perki
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Czasami trójka wchodzi ze zgrzytem, jedynka trochę przykrótka ale po zmianie kół na większe problem z długością jedynki miną. Lekko chodzi drążek zmiany biegów. lepiej niż w golfie III ale to chyba z powodu dóżego skoku.
~Bartek
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Nie spodziewałem się w tym aucie precyzji zmiany biegów, a tu wielka niespodzianka. Skrzynia działa normalnie, bardzo lekko i precyzyjnie. Nie trzeba losować biegów jak w Fiacie CC. Bardzo miłe zaskoczenie.
~tudorusex
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
uu tu dla niego 4.u mnie małe opory przy wrzucaniu 2 oraz delikatnie ciężkie wrzucanie 5.wsteczny nie zawsze wskoczy,czasem cos zgrzytnie ale to nic.poza tym wydaje mi się ze precyzyjna skrzynia.
~ziolas
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
sama skrzynia sama w sobie jest dobra :) Jak dla mnie trochę dłuższe biegi by się przydały :P tylko wsteczny ciężko wchodzi. Generalnie jak na takie autko dość precyzyjnie. Na pewno lepiej niż w Matizie :)
~Perrez
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Lewarek chodzi wyjątkowo lekko i co najważniejsze prezycyjnie. (wyjątkiem jest wsteczny który trzeba czasem ,docisnąć'')żadnych efektów dźwiękowych. Nie ma problemu przepiąć z Iv na V jednym ruchem po skosie.
~AI
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Ogólnie bez zarzutu, polozuwuje się czasem tylko śróbka łącząca drążek ze skrzynią, powoduje to że na czwórce i wyższych biegach drążek drży troche hałasując, trza na kanał i śróbkę dokręcić to problem znika

Usterki Daewoo Tico

Daewoo Tico – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kubacki
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
No i tu niestety nie jest tak dobrze. Zgrzyty przy redukcji z czwartego biegu na trzeci. I to nie tylko w moim egzemplarzu. Biegi generalnie dosc ciezko wchodza, no ale coz... cena odpowiada wartosci.