Lista ocen Daihatsu Applause I (37) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wilek7@o2.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Auto posiadam od miesiaca ale z pierwszych obserwacji wynika ze silnik to chyba jego najwiekszy atut. Dynamiczny, elastyczny i fajnie brzmiacy :-). Na zimno, slychac zaworki - kiedys sasiad pytal czy to diesel... :-). Latwo sie wkreca nawet powyzej 7 tys obrotow. Minimalnie podpija olej - ale chyba w normie jak na taki wiek. 190 km/h nie stanowi problemu dla silnika, ale reszta samochodu wolalaby nie slyszec o takich predkosciach. Ja tez nie...
~daihatsu
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
silnik mimo 20 lat ma niezłego kopa,poleci 200km.zawieszenie dobre,fajnie trzyma w zakrętach.skrzynia bajka-ciekawe czy kiedykolwiek był wymieniany olej? srednio pali około 7l a musze napisać ze mam cięzka noge.cześci w normalnych cenach dostępne od ręki a jak nie to przywiozą nastepnego dnia. dobre auto za smieszną kase
~Hannibal
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Silnik bardzo zrywny i cichy. Kompletnie nic się w nim nie psuje. Wystarczy zmieniać regularnie olej i paski. Dość elastyczny jednak mojemu powyżej 80 km/h przyspieszanie nie idzie zbyt sprawnie. Zapewne to przez gaz, na benzynie dużo lepiej. Na gazie zrobione ma nieco ponad 1000 000. Nadal chodzi bez zarzutów.
~tzielinski1@wp.pl
Hatchback 1.6 16V 90KM 66kW
trzeba przyzwyczaić się do klepiących zaworów przy zimnym silniku. do 150-180 tyś zawory w ogóle pracują głośniej. W gaźniku niepewnie działa ssanie automatyczne, po 20000 dają o sobie znać poduszki zawieszenia silnika przenosząc drgania na karoserię.
~użytkownik
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Tutaj jestem zadowolony bo wg mnie moc tego silnika jest milym zaskoczeniem dla kierowcy.Poki co nic sie nie pasuje(odpukac w niemalowane) jednak praca silnika powyzej 120km/h jest zbyt glosna i dlatego nie daje 5 pkt.
~kawka96@vp.pl
Hatchback 1.6 16V 90KM 66kW
Silnik jest bardzo dynamiczny i micny(115KM).Elastyczny, przyspiesza dobrze nawet na IV i V biegu.Kiedy jest zimny troszkę "kuleje".Ale naszczęście szybko się nagrzewa.Brak awarii!
~sexy.gonzo@wp.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Bardzo elastyczny, ekonomiczny,mocny, prauje bez zarzutu nawet przy wysokim przebiegu. Warunek - regularne przeglądy, wymiana oleju, filtrów świec, itd.
~bogu3
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Silnik to gówna zaleta tego samochodu,jest bardzo trwały a za razem dynamiczny,przy przyzwoitym spalaniu na poziomie 7l
~sylwek szymański żary lubuskie
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
auto mam od 9 lat, silnik nigdy mnie nie zawiódł, nawet na LPG jest bardzo dynamiczny a zrobiłem na gazie ponad 100000km
~Fila z Aachen
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Mało elastyczny na niskich obrotach, ale mi akurat to bardzo pasuje i podoba się. Jazda tak naprawdę zaczyna się powyżej 4000 rpm.