Lista ocen Daihatsu Sirion II (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gruchmistrz
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Automatyczna skrzynia biegów nie jest mistrzynią osiągów. Co do precyzji przełożeń również można mieć zastrzeżenia, ale należy pamiętać, że jest to klasyczna skrzynia pozbawiona elektroniki. Dzięki temu szansa poważnej awarii w bardzo dużym stopniu maleje
~Przemek
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Trochę gumowa, ale miałem już dwa japończyki i idzie się do tego przyzwyczaić. Jedna rzecz wkurza, czyli czasami zgrzytający wsteczny, ja sobie radzę jak w skrzyni bez synchronizacji (2 razy sprzęgło).
~ala
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Czasem haczy, ale auto jest z 2006 r., bywa, że nie wchodzi wsteczny - rada yaris-owiczki (ten sam silnik i wiele części) - depnąć jeszcze raz sprzęgło i jest ok.
~Szymon
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Mało precyzyjna skrzynia biegów. Jedynkę trzeba wciskać na siłę, a drążek zmiany biegów lata na boki w każdym położeniu, czy to na luzie, czy na biegu.
~ala
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Wsteczny czasem trudno wchodzi, trzeba poprawić. Mnie osobiście trudno wyczuć redukując z 5 na 4 - mam wrażenie, że trafię w 2, ale na mieście rzadko używam 5.
~Marcin
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
precyzyjna, łatwo wybiera biegi, w zimie czasami trudno wbić wsteczny, ale być może to wina zbyt gęstego oleju (sam wymieniałem).
~Jagusia08
Hatchback 1.0 i 12V 69KM 51kW
skrzynia trochę nie wygodna i trzeba się z nią oswoić, trzeba wyczuć biegi bo na początku czuć tańsze wykonanie w tej kwestii
~Darius
Hatchback 1.5S 103KM 76kW
Czasami biegi wchodza z lekkim oporem, albo zgrzytnie na wstecznym.Podejrzewam,ze jest wynikiem stylu jazdy bylego wlascicieia.
~Brat Pit
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Trochę haczy i lekko zgrzytnie, wymaga prezycji, zwyczajna jak na niskobudżetowe autko
~Pawel
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Lekko chodzi, czasem jestem problem z wrzuceniem wstecznego lub jedynki.