Lista ocen Daihatsu Sirion II (18) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ricardo
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Układ jezdny jest bardzo twardy. Można porównać z "maluchem" Zawieszenie nie wybiera nierówności. Czuć dosłownie wszystko nawet jak przejedzie się po kamyku na asfalcie. Typowy "żelaźniak". Takie zawieszenie nie nadaje się na polskie drogi ! Jeżeli byłaby ocena układu jezdnego "ZERO" to bym ją wybrał. Jedynym plusem jest trzymanie się drogi, Sirion nie przechyla się na zakrętach.
~Gruchmistrz
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Napęd na cztery koła to jest to! Bardzo rzadko się zdarza aby w samochodach tej klasy spotkać napęd na obie osie. Prosta konstrukcja przeniesienia napędu robi swoją robotę. Ośnieżone zbocza czy też łuki pokonywane w deszczu nie robią na nim wrażenia. Trudno jest spotkać wersję z napędem na cztery kola - ale uwierzcie - WARTO!
~ala
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Jak dla mnie jest w porządku, bardzo dobrze się manewruje, mały promień skrętu. Trudno mi ocenić dokładność wspomagania ale nie mogę narzekać, problemów nie było. Na pewno jest dość twarde zawieszenie, to czuć i słychać, ale na równej nawierzchni jest cicho ( a powyżej 70 km/h też chyba jeszcze ciszej).
~Marcin
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
precyzyjny, szeroki rozstaw kół jak na samochód tej klasy powoduje bardzo pewne prowadzenie w zakretach. Niestety z racji tego że ma mały zwis z przodu i z tyłu (krótki 3,6m całkowita długość) czuć że nie jedziemy Superbem.
~Przemek
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Dość twardy, ale dobrze się trzyma drogi i jest precyzyjny. Nasz ma przejechane prawie 200 tys. ( z czego 180 tys w Niemzech) i przy odpowiedniej dbałości jest zwarty bez "stuków i puków". Jedyne co wymieniłem to końcówki drążka.
~Darius
Hatchback 1.5S 103KM 76kW
Zawiesenie stanowczo jest za twarde,odczuwalne kazde nierownosci na drodze.Do tego kola 14*i opony niskoprofilowe to musi troche postukac,ale zato sunie jak po szynach pokonywanie zakretow to czysta przyjemnosc!!!!!
~pik
Hatchback 1.5S 103KM 76kW
Jak na klasę aut miejskich układ jezdny ma doskonałe właściwości jezdne. Wersja 1,5S posiada na wyposażeniu ESP.
~Jagusia08
Hatchback 1.0 i 12V 69KM 51kW
auto dobrze sie prowadzi i trzyma drogi, przy pełnym skręcie czuć delikatny poślizg podczas ruszania
~Katarzyna
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Prowadzi się znakomicie zarówno w mieście, jak i na trasie. Przejazd przez Alpy był przyjemnością.
~Szymon
Hatchback 1.3 i 16V 87KM 64kW
Ogólnie jest ok, ale moja stara Fiesta lepiej się prowadzi w zakrętach.