Lista ocen DS 4 (34) - Silnik

~Arczi
Hatchback 1.6 PureTech 224KM 165kW
1.6 225 KM to znana jednostka, która była już montowana m.in. w Peugeocie 508 i DS7 (w obu jest już niedostępna). Podobno jej przodkiem są sławne-niesławne silniki Prince (THP), opracowane wspólnie z BMW, ale producent twierdzi, że błędy konstrukcyjne zostały dawno wyeliminowane. Czas pokaże ;-). Z mojej perspektywy, moc jest bardziej niż wystarczająca, jak na niską masę i rozmiar auta. Przyspieszenie może nie robi wrażenia (zmierzone 7,1 s do...
~Marsol
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Posiadam samochód z silnikiem 1.6 THP 163km 240 Nm po zmianach z końca 2012r. Powiem tak silnik rakieta może to nie za dużo tyle koni ale trzeba wziąć pod uwagę wagę samochodu a przede wszystkim to że jest intercooler i turbina ciągnąca od niskich obrotów w pełnym dostępnym momencie obrotowym. Rewelacja szczególnie jeżeli jest sprzężona z automatyczną skrzynią biegów. Wyprzedzanie moment, nie ma turbo dziury.
~Damian
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Silnik wymagający trochę opieki. Olej należy wymieniać co roku. Raczej do małych przebiegów rocznych. Z racji stosunku wielkości/mocy auto żwawe, bezpiecznie się wyprzedza na trasach. Gdy kupiliśmy samochód to średnie spalanie przy odcinku 6,5 tyś km i średniej predkości 30km/h wynosiła 8l. U nas z ostatnich 5 tyś i sredniej prędkości 47km/h spalanie sięgneło 6,9l.
~Kamil
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
Wybraliśmy najmocniejszy konwencjonalny motor z oferty - nie byliśmy zainteresowani hybrydą plug-in. Silnik przyspiesza dość ochoczo, choć inne 225 KM raczej będą miały lepsze osiągi. Pracuje cicho, a jak już go słychać, to brzmi przyjemnie. Spalanie jest totalnym zaskoczeniem in plus. Nie słychać i nie czuć rozruchu silnika.
~Jacek
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
jedna z lepszych jednostek napędowych jakie miałem.Małe spalanie przy tak dużym momencie obrotowym ,W miarę dobrze wyciszony. Nawet przy dużych prędkościach 160-180 km/h dźwięk nie jest uciążliwy dla ucha.Jak na francuza dość sztywny .minimalnie za lekki przód, zdarza się że przód lekko pływa przy nagłym wciśnięciu pedału gazu.
~HK
DS 4
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Silnik 1.6 THP 120 KW pomysłu BMW ma nowoczesne rozwiązania i super parametry. Jednak wieść gminna mówi o wysokim ryzyku poważnych usterek dotyczących turbiny, rozrządu i czyszczenia nagaru na dolocie i zaworach. Silnik wymaga systematycznego profesjonalnego serwisu. No i to spalanie daleko odbiegające od teorii producenta.
~Zimbrados
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Silnik niby posiada 160 km, ale porównując z Mondeo (przyspieszenie) wygląda średnio. Obroty silnika muszą przekraczać 2000 obrotów, aby bardzo sprawnie przyspieszał. Silniczek jest idealnie cichy i pracuje (nawet zimny) jak benzyna. Szacunek dla konstruktów. Pradziwa ocena to 4,5 ale takiej nie można wystawić:-)
~Grzegorz
Hatchback (Citroen) 1.6 HDi 112KM 82kW
Świetny silnik! Nie jest to silnik, który nadaje się do szybszej jazdy (rzadko podróżowałem nim jadąc więcej niż 135km/h bo taka prędkość jest idealna do jazdy nim), ale odwdzięcza się spalaniem i trwałością. Należy pamiętać aby wymieniać olej po maksymalnie 12 tys. km.
~Luki
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
Zdecydowanie warto dopłacić do 1.6 Puretech bo ma 4 cylindry a 1.2 ma 3 i to jest odczuwalne. Dopłata do hybrydy to 30 tys, u mnie się nie opłaciło. Sam silnik w 90% niesłyszalny, na trybie Sport oprócz większego hałasu niewiele się dzieje. Duet nastawiony do spokojnej jazdy.
~Kuba
Hatchback 1.6 PureTech 224KM 165kW
Stosunek osiągów do spalania świetny. Silnik z dużym potencjałem do szybkiej jazdy, ale poskramia go raczej leniwa skrzynia i ogólny charakter auta. Na autostradzie nie brakuje mu pary, w jeździe miejskiej i podmiejskiej praktycznie nie słyszalny.
DS 4