Lista ocen DS 4 (31) - Widoczność

~Marsol
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Widoczność według mnie jest dobra. Z przodu idealnie, lusterka duże, szyba przednia panoramiczna, siedzimy wysoko. Co do szyby tylnej jest mała ale da się wytrzymać. Jeżli skręca się np w lewo widok zasłania zagłówek prawego fotela i słupek C, także trzeba uważać. Sytuację ratują czujniki cofania tył i przód. Wycieraczki doskonale radzą sobie z odprowadzeniem wody podczas deszczu, gorzej z automatycznym wycieraniem szyb trochę się gubi.
~Damian
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Siedzi się wysoko jak w małym suvie. My w samochodzie posiadamy chyba "panoramiczną szybę", chodzi o to że osłony przeciwsłoneczne można przesunąć wyżej nad głowę, przez co mamy większą szybę czołową. Do miast idealna funkcja, mając 180cm wzrostu, stojąc pierwszy na światłach, nie muszę schylać się do górnych sygnalizatorów by zobaczyć kiedy zmienia się światło. Czemu to nie jest standardowa funkcja w każdym aucie ?!
~Arczi
DS 4 II
Hatchback 1.6 PureTech 224KM 165kW
Bez zastrzeżeń - słupki nieprzesadnie grube, lusterka chromatyczne, tylna szyba użyteczna, kamerki 360 w super jakości składające obraz z lotu ptaka przy manewrowaniu. Super działa też po ciemku. W opcji kupiłem sobie radar, który pokazuje czające się na poboczach zwierzaki, nieoświetlonych rowerzystów itd. i działa to naprawdę spoko.
~Grzegorz
Hatchback (Citroen) 1.6 HDi 112KM 82kW
Nie narzekałem nigdy na widoczność, miałem czujniki parkowania tylko z tyłu i były pomocne. Siedzi się trochę wyżej niż w innych samochodach, ale to bardziej zaleta. Uwielbiałem w nim to, że można "powiększyć" sobie szybę przez przesunięcie zasłon przeciwsłonecznych w górę, super sprawa podczas oczekiwania na zielone.
~Zhang
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Z przodu rewelacja (panoramiczna szyba) wreszcie wygodnie patrzysz się na światła - nawet te górne. Dużo słońca wpada do środka - ja to lubię. Z tyłu - może być - dzięki czujnikom parkowania, inaczej byłoby słabo. Prawy bok - tu już jest gorzej - przeszkadza zagłówek.
~daro1202
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Ta panoramiczna szyba... Po prostu bajka :) Lusterka też ok, bardzo dobrze się cofa i parkuje - nie wiem skąd się wzięły opinie, że widoczność do tyłu jest kiepska... Opcja ustawiania lusterek w specjalnym położeniu do cofania jest super :)
~wojciech.pietrzyk
Crossback 1.2 PureTech 131KM 96kW
Widoczność doskonała, głownie za sprawą przedniej szyby -pół-panoramiczna. Nie ma problemu z obserwacją świateł na skrzyżowaniu. dodatkowo odsunięcie podsufitki sprawia, że mamy wrażenie podróżowania w dużym wanie.
~zbych
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 200KM 147kW
tu musze trochepomarudzic widicznisc z przodu lusterko wsteczne zabiera duzo miejsca stylu moze byc ale wlanczanie sie do ruchu z strony pasazera to fotel pasazera bardzo przeszkadza.to sa moje spostrzezenia po pierwszychdniach jazdy
~Aleksander
DS 4 II
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
Dobra dodatkowo wspomagana kamerą i czujnikam. Posiada naprawdę przemyślany system pomocy kierowcy. Cofając wstecz, dostosowuje widoczność z lusterek wstecznych ( opuszczając je do dołu )
Dziennik kosztów dla DS 4
5,8
8,3
9,1
~ANDRZEJ
Crossback 1.2 PureTech 131KM 96kW
Widoczność do przodu przez wielką panoramiczną szybę jest moim zdaniem super. Brawo za przesuwane osłony przeciwsłoneczne. Widoczność do tyłu gorsza ale czujniki i kamera cofania robią swoje.
DS 4