Lista ocen DS 4 (33) - Wyciszenie

~Marsol
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Bardzo dobre wyciszenie. Nawet w passacie 4 letnim który biorę jako porównanie nie ma takich materiałów tłumiących. Drzwi mają dodatkowe gumowe uszczelki wyciszające które tłumią świst wiatru przy dużych prędkościach ale jak zauważyłem do max 140 km. Później zaczyna być słychac opony i wiatr. Silnik świetnie wyciszony.Po zapaleniu praktycznie go nie słychać. W aucie jest cicho przy jeździe spokojnej po redukcji na niższy bieg słychać...
~Arczi
Hatchback 1.6 PureTech 224KM 165kW
Najlepiej podsumuję temat tak: poziom nowego BMW 5 albo jeszcze trochę lepiej. Nic nie dochodzi z nadkoli, pierwsze dźwięki jazdy to 80-90 km/h, nieprzyjemnie robi się powyżej 160. Nie podoba mi się dźwięk auta po kickdownie. Nie jest głośny czy coś, ale brzmi jakby się przypadkiem nadepnęło na kota.
~Grzegorz
Hatchback (Citroen) 1.6 HDi 112KM 82kW
Wyciszenie na 5 z plusem. Bardzo dobrze się rozmawia nawet przy 130 km/h. Czasem słychać świst powietrza podczas jazdy, ale nie jest to spowodowane uszczelkami, a lusterkiem. Raz podczas jazdy złożyłem lusterka żeby się upewnić i podziałało.
~michaelinho
Hatchback (Citroen) 1.6 e-HDi 115KM 85kW
Wręcz szok! W kabinie, jak to mówił Pawlak: "cicho jak w kościele". Zresztą w brytyjskim Autoexpress DS4diesel został uznany za najcichszy samochód w klasie kompaktowej(kabina) z poziomem hałasu przy 70 milach/h zaledwie 60db!
~Kamil
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
Tu dees jest już zdecydowanie najlepszy w klasie. Gdy nie ciśnie się silnika na maksa, w ogóle nie słychać jego pracy. Szum powietrza, zawieszenie, nadkola - cisza. Przy 160 km/h nadal pełen komfort akustyczny.
~Luki
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
W tej klasie nie ma opcji lepiej, ba, nawet w segmencie D będzie ciężko.. przednia akustyczna, boczne laminowane, podwozie dobrze wyciszone i fabryczne opony Michelin ePrimacy dopełniają całości
~woki
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Cicho, przyjemnie, bez klekotania w środku. Kilka osób spytało mnie czy to naprawdę diesel. Jakbym miał się czepiać to Antena gwizda powyżej 180km na godzinę ale ja tak szybko nie jeżdżę :)
~daro1202
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Słychać tylko mruk silnika przy wysokich obrotach. Do 130 km/h cichutko, później opór powietrza i wysokie zawieszenie auta robią swoje. Ale po mieście przy spokojnej jeździe jest prawie bezszelestny.
~Zimbrados
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Doskonale. Mondeo było ciągnikiem. Silnika nie słychać. Rewelacyjnie wyciszone autko. Jedynie na dziurawej drodze bądź na nierównościach poprzecznych słychać odrobinę zawieszenie.
~Zhang
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Bardzo dobre - do 100-120 km/h nic nie przeszkadza. Zawieszenie twardsze - czasem to słychać. Powyżej 120 już gorzej. Dobry sprzęt audio, po Suzuki balsam na uszy.
DS 4