Lista ocen Fiat 500X Crossover (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paweł
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Znakomita w trybie sport niemalże perfect,moze to tylko wrazenie-nie doczytałem bnigdzie,ale czy dwusprzegłowka Fiata nie jest adaptacyjna? Dwa tygodnie temu,tuż przed kryzysem przymierzyłem sie do małego crossovera hondy (ciągnie wilka do lasu były i Civici i Accord) ale skrzynia biegów (cvt) to jakiś koszmar w porównaniu z Fiatem czy FOrdem...Gdybym jechał Hanką bez doswiadczen z dwusprzegłowkami forda i fiata to mzoe moze ale po nich...
~Irek M
Crossover 1.4 Multiair 170KM 125kW
Leciutko szarpie przy zimnym aucie, czyli tuż po ruszeniu. Po upływie kilku minut wszystko działa jak należy. Przy trybie Comfort auto rusza z dwójki, przy offroad z jedynki i długo trzyma ten bieg. Dobrze reaguje na tzw. kickdown. W ogóle ta skrzynia to super sprawa, szczególnie w mieście. Można się jedynie przyczepić do pewnych niewielkich wibracji oraz do buczenia silnika przy odpuszczeniu gazu, wówczas następuje hamowanie silnikiem, w...
~kacper
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Z trgo co czytam to dwusprzęgłówka Fiata (DccT) Alfy to czempion.Potwierdzam,zadnych awarii,sprawna,adaptacyjna.sporadycznie w korkach szarpnie ale to jak sie mamy czepiac czegoś.Mam jedynie problem ze zmiana oleju w skrzyni.Serwis Fiata nie przewiduje i odradza wymianę oleju,na forach piszą ze trzeba wiec jeszcze nie zmieniałem.nie wiadomo kogo słuchać.Chyba zmienię bo nie powinno zaszkodzić.
~Michał
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Jedna awaria skrzyni naprawiona na gwarancji, bardzo dużo opinii połączenia skrzyni 5 biegowej z 1.6 eTorq uchodzi za bezawaryjne niestety mogłem trafić na model z wada ale nie zraziło mnie to do auta, tym bardziej ze salon FIATa rozwiązał problem na gwarancji, z tego co wyczytałem i dowiedziałem się w salonie nigdy nie mieli przypadku awarii skrzynii
~korfanty
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Biegi w niektórych autach potrafią haczyć ,a w innych nie .Skrzynia to następca niesławnej M32 ,ale haczy bo niby ma na niższych biegach podwójne synchronizatory .Olej wymieniać co 100 tyś km,a nie "nigdy" jak powiada ASO. Trwalsza niż M32 . Fajny gadżet ,że na klipsie mieszka biegów znaczek modelu ,takie smaczki ,a cieszą
~lukasz.zst
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Miałem zawsze skrzynie automatyczne to jest moje 19 auto pierwsze bez automatu . Szukałem auta gdzie biegi w chodzą delikatnie a sprzęgło jest leciutkie , zaś silnik 1.4 T w fiacie 500x ma twarde sprzęgło. Mam dalej problem z manualną skrzynią biegów. Mi np nie brakuje 6 biegu wystarcza 5 biegowa skrzynia biegów .
~alben
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Przełożenia dźwigni biegów jest lekka, gładko wchodzi na wszystkie biegi łącznie ze wstecznym. Tu jest lepiej niż w najnowszym Alfie Romeo Gulietta 136KM i nic dziwnego iż ta skrzynia biegów jest w Speederze i w ponad 500 konnej Giulii w niewielkich modyfikacjach (moje marzenie w wersji sportowej).
~lukasz.zst
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Krótko miałem zawsze skrzynie automatyczne to jest moje 19 auto pierwsze bez automatu . Szukałem auta gdzie biegi w chodzą delikatnie a sprzęgło jest leciutkie , zaś silnik 1.4 T w fiacie 500x ma twarde sprzęgło.
~sikor
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Precyzyjna skrzynia, ładna gałka i w miarę cicha praca. Szkoda tylko że przełożenia dobrane do miasta a nie na trasę, przy wyższych prędkościach przydałby się 6 bieg (jako nadbieg, a nie jak to mój kolega określił do wachlowania)
~bogdan
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Jak się uczy to drażni wahanie,przeciąganie ale później bez zarzutu,przy przyspieszaniu szybko zrzuca biegi a po manewrze wraca najszybciej jak sie da na 6tke.W trybie SPORT ładnie sie wyostrza.
Fiat 500X Crossover