Lista ocen Fiat Albea II (44) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
latem 7 litrów, zimą 8 ale silnik nie zdąży się nagrzać i jestem w pracy, tarsa to inna sprawa, jak jade przepisowo 90 km/h i mało wyprzedzam to spalanie ok 5 l , natomiast jak przyśpiesze do ok 120/130 km/h i przy okazji pare tirów wyprzede to 6,5 l. Pierwszy przegląd gwarancyjny po roku wyniósł 350 zł, dugi po dwuch latach 650 zł, na trzeci nie pojade. Naprawiane nic nie było i nie słychać, ani nie widać żeby coś sie działo. mały minus to...
~Pawel O., posem1@poczta.onet.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
6,3 l/100 km zimą na trasie i w górach - 3 osoby, bagażnik na full + box dachowy z nartami (bez spoiler\'a), polecam !!! Na 5 biegu nie przekraczam 2,5 tys. obrotów. Wprawdzie nie jest to \"rakieta\" ale do Kubicy nie aspiruję! Na zimówkach \"Dębica 2\" wchodzę pod strome podjazdy, dla pewności zawsze wożę ze sobą łańcuchy. Pozdrawiam miłośników \"blaszaków\".
~trynit trynit@wp.eu
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Dojeżdżając w jdną stronę do pracy 30km (powiedzmy 15km trasa, 15 km miasto) jestem w stanie wyciągnąć 6,6l/100km, na trasie nie miałem jeszcze okazji ocenić spalania ale myślę że napewno poniżej 6 zejdzie. Słyszałem również że powinno spalanie jeszcze się obniżyć po przejechaniu paru tysięcy kilometrów. Zobaczymy.
~Autor: bryan Adres: bryan0@poczta.onet.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
w mieście z korkami max. 8,4l/100km bez korków 7,6l/100km a na długiej trasie bez trudu osiąga 5.7l/100km i to wszystko na paliwie V-Power z Shella (UWAGA! Nie reklamuję stację paliw SHELL, ani nie namawiam kogokolwiek do korzystania tej stacji, ale polecam ją dla użytkowników Albei)
~Bkemir
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Mam instalację LPG od nowości; bardziej ekonomicznego samochodu nie znam (pod względem) kosztów paliwa; ceny przeglądów umiarkowane; naprawy jak na razie brak ups - wymiana sygnału dźwiękowego rozleciał się po 3 latach, tylko wymiana zużytych materiałów eksploatacyjnych
~fluda
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
W trasie przy jeździe do ok. 100-110 km rewelacja, nawet 5,5 l/100 km. W mieście gorzej, szczególnie na krótkich trasach, ale nie jest źle. Zauważyłem że optymalną temperaturę silnik łapie po około 3 km, zimą po nieco dłuższym odcinku.
~binkowski@poczta.ats.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Spalanie po przejechaniu 1040 km wyszło srednio 5.8 l /100km. Oby tak dalej. Podane wrtości spalania dotyczą wartości średniej w okresie całego przebiegu. Dodam że 25 % po mieście a reszta na trasie z elementami zatrzymywania i jazdy do 110km.
~nastep@interia.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
W miescie pali duzo, jak kazde auto, ale osiaga rewelacyjnie szybko temperature pracy. W dlugiej trasie przez cala Polske moj wynik 5,4. Ale juz tak nie bede jezdzil, to zadna przyjemnosc i czasem trzeba troche kopnac!
~fantomas
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Mnie w mieście pali 7.0l/100 (i wcale nie oszczędzam) na trasie przy ekonomicznej jeździe pewnie dużo mniej - nie wiem, bo jeżdżę raczej nieekonomicznie (szybko). Pierwszy przegląd 400PLN.
~poziomek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Jestem bardzo zadowolony srednia spalanie (10800km) 6,9L/100km, przewaga trasy. Uwaga duzo pali na zimnym silniku , np w zimie podczas odmrazania szyb, nie polecam takiego postepowania.