Lista ocen Fiat Albea II (44) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech N.
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Teraz o samym samochodzie, o ALBEI. Samochód jest wygodny i poręczny zarówno wmieście jak i na trasie. Silnik 1,4 mógłby być nieco mocniejszy. Konkurencja przy tej pojemności uzyskuje około 94 kM, tu w ALBEI mamy tylko 77 kM. Taki sam silnik posiada nowy model Fiata LINEA, która jest w stosunku do ALBEI WIĘKSZA I CIĘŻSZA. Silnik pracuje dość cicho i równo. Może nieco głośniej na samym początku, kiedy jest jeszcze zimny Trwa to jednak bardzo...
~Adam
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Jak na 77 KM to silnik żwawy, z pod świateł idzie równo z vecrtą 1.6 i focusem 1.6, brakuje troszkę mocy aby wyprzedzić przy ok 120 km/h, mam przejechane 25 tyś km w trzy lata i nie miałem żadnej ale to żadnej usterki (nawet żarówki nie wymieniałem w tym autku) jak bede kupował autko to tylko Fiata, przymierzam sie do Bravo lub Linei, która zresztą jest na podłodze Bravo, Albeą przekonałem się do marki Fiat, jako marki mało awaryjne. (znajomi...
~winrych
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Fiatem albea wyjechaliśmy z salonu. Silnik cichy, powyżej 4 tys. staje się nieprzyjemnie głośny. Na trasie brakuje mu trochę mocy, ale daje radę. Przy oszczędnej jeździe 90-110km/h, hamując silnikiem ze wzniesień udało się osiągnąć spalanie 5l/100km (rewelacja). Przy jeździe w górach brakuje mu mocy i często trzeba redukować i utrzymywać powyżej 3tys obrotów.
~Michał
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Przy zimnym silniku słychać zawory jednak po rozgrzaniu pracuje cicho. Jest w miarę elastyczny, cichy do 3000obr/min. Ostatnio zauwazyłem że zaczyna sie pocić pod uszczelką pokrywy zaworów ale z tego co słyszałem że to w fiatach bardzo często sie dzieje.Ogólnie jestemm zadowolony chociaż mógłby byc mocniejszy;)
~fix
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Silnik bardzo ekonomiczny -na trasie pali średnio 5,5 l/100 km, a czasem nawet 5,5 l/100 km, w mieście więcej (na krótkich odcinkach przy jeżdzie na ssaniu nawet 8 l/100 km). Jednostka bardzo ładnie wyciszona i dynamiczna. Lubi jednak pracę na wyższych obrotach (dopiero od 2500 ob./min dobrze "ciągnie")
~Peter
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Dynamika silnika na dość dobrym poziomie. Dałbym nawet 4,5. Ale powyżej 80000 zaczyna brać olej. Na 15000 trzeba mu dolać jeszcze ok 1, a powyżej 130000 już 2l. To b.dużo. W moim Oplu Vectra z 1993 r 1.6 wymieniam co 15000-20000 ale dolewki zero. A ma już ponad 240 000.
~Autor: bryan Adres: bryan0@poczta.onet.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
bardzo cicha praca silnika, a elastyczność jest doskonale dopracowana co do możliwości parametrów auta, natomiast mankamentem jest brak przynajmniej 20 koni mechanicznych ze względu na ciężar pojazdu wraz z kompletem pasażerów oraz dopuszczalnego ciężaru bagażu
~Jacek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Silnik 1,4 do super mocnych nie należy,i dla osób lubiących normalna jazdę jest wymarzony,a przklada sie to na to iż ma odpowiednia moc do pojemności silnika i nie jest wyzylowany,co się przekłada na bardzo niskie spalanie
~Wojtek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Zapala dobrze, pracuje cicho (ale musi być \"lekka noga\"), w miarę elastyczny. Nie dokucza kierowcy żadnymi wybrykami. Czasami, tuż po rozruchu, przez chwilę słychać popychacze zaworów, ale po ruszeniu dźwięk zanika.
Dziennik kosztów dla Fiat Albea II
~Garfield
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Silnik ma ładny dźwięk po przekroczeniu 3500 obrotów. Dałem tylko 4 bo ma za mało koni, szkoda, że nie jest to taka sama jednostka 1.4 jak w FIACIE STILO (ok 95km). Było by o niebo lepiej, ale nie ma co narzekać.