Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Sławek19_84, 15 lat temu
Silnik 1.2 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2000
Fiat Bravo I 1.2 16V 80KM 59kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.2 16V niby mało, ale wiele potrafi. Dbaj o silnik, a będziesz zadowolony/na.
Zawieszenie : Amortyzatory warto kupić drozsze i dobrej firmy.
Silnik : Wymieniać kable i ściece co 30 000tyś km. Warto, spalanie spada o ok.1,5 L/100km.
Powyżej 2500 obr. auto jesd bardzo dynamiczne i nawet na 4-tym biegu ma sporo mocy do np. wyprzedzania. Silnik cichy, oszczedny i wazne aby o niego dbać.
Czasami mi się zacina ale to powód oleju. Niedługo trzeba wymienic na nowy, bo olej w skrzyni biegów powinno sie tez wymieniac.
Jest dobrze, ale przy większych nierównosciach słychać jak stuka zawieszenie(nie ma luzów).
Przeszkadzają przednie słupki. Czasami zasłaniają widocznośc, ale dzieki nim (są szerokie) czuje się bezpieczniej.
Co do ergonomi nie mam uwag. Zawsze mogłoby byc lepiej, ale to nie F1.
Klimi nie mam. Dosc szybko się grzeje i bardzo szybko wysusza zaparowane szyby.
Z przodu miejsca sporo. Mam 196 cm wzrostu, fotel nie do końca odsuniety, miejsca na nogi wystarczająco, nad głową ok 8 co przestrzeni. Z tyłu miejsca dosyć. Trzy osoby siedzą wygodnie bez ściskania.
Słychac conieco z zewnatrz, zwłaszcza jak sie po nierównościach jedzie. Poza tym ok.
Co do spalania, jest dobrze. W mieście pali ok 7-8 L (lato-zima), trasa 5-5,5L/100km (lato i zima). Na pełnym baku mozna przejechac w trasie ok 800-850 km, przy prędkości 90-110Km/h. W miescie na pełnym baku mozna przejechać ok 650-700 km, w zalezności od ciężaru własnej nogi. Zbiornik paliwa to 50 Litrów.
Za cene 8000-9000 zł auto z roku 2000 jest rewelką, jeżeli sprowadzimy je z zagranicy z dokumentacją.
Radio przerywa,
Jak nie były wymieniane tuleje z tyłu w wahaczach to współczuje mechanikowi. U mnie wymieniali 2 dni. Musieli ściągnać zbiornik paliwa. Żadko luz układu kierowniczego i przodu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80KM 59kW [l/100km]

6,3