Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Silnik 1.2 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 1999
Fiat Bravo I 1.2 16V 80KM 59kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny : pada wszystko, loteria:)
Silnik : osprzęt, sam silnik bezawaryjnie
Nie jest źle, choć mogło być sporo lepiej. Największe zalety to w miarę dynamiczny silnik (jak na tą pojemność), niezłe prowadzenie, całkiem sporo miejsca w środku i ponadczasowy design. Wady- awaryjność, niestety:)
Jak na tą pojemność to nie jest źle:) Zaczyna jechać od 3.5 tys, poniżej strasznie smutno. Na gazie przejechałem do tej pory 50 tys., silnik pracuje idealnie. Problemy sprawia niestety osprzęt- pękająca obudowa alternatora, silniczek krokowy, permanentnie urywający się pasek od wspomagania.
Skrzynia mało precyzyjna, czasem ciężko wrzucić mu jedynkę.
Duży plus. Mimo dosyć prymitywnej konstrukcji zawieszenia prowadzi się pewnie i stabilnie. Minus za zbyt mocne wspomaganie, które kompletnie odcina kierowcę od drogi.
Jest nieźle. Wady to szeroki tylni słupek i małe lusterka.
Bez większych zastrzeżeń, wszystko jest pod ręką.
Zimą długo się rozgrzewa, szyby odparowują zbyt wolno.
Z przodu idealnie, z tyłu nie jeżdżę więc nie wiem. Pasażerowie nie narzekają:)Plus za niską pozycję za kierownicą, tak lubię:))
Silnik wyciszony nienajgorzej. Do szału doprowadzają skrzypiące plastiki i mocowanie foteli. Efekt kiepskiego montażu i podłych materiałów użytych do wykończenia wnętrza. Jedyna recepta- zagłuszyć radiem.
W mieście (Krakowie- 90% mojego użycia) pali stanowczo za dużo- 11-12L gazu, benzyny 10. Próby super ekonomicznej jazdy doprowadziły do obniżenia spalania o 0,5L, więc postanowiłem się nie męczyć. W trasie jest dużo lepiej- 6-7L gazu, benzyny o 1L mniej.
W momencie zakupu jako alternatywę rozważałem golfa III lub civica, jednak stan tychże na rynku wtórnym (przebiegi, rocznik, wypadkowa historia) i poziom ich wyposażenia skutecznie przekonał mnie do fiata. Fiat za te pieniądze oferuje naprawdę sporo w przeciwieństwie do konkurencji. Późniejsza eksploatacja to już niestety inna bajka:)
Dramat:) Pada wszystko- niedomykające się szyby, spryskiwacze, oświetlenie wnętrza, osprzęt silnika. Panom projektantom z Turynu elektryka niestety nie wyszła w tym modelu. Drobne irytujące usterki to największa wada tego auta.
Przez 2.5 roku udało mi się raz unieruchomić fiata- zerwała się linka od sprzęgła. Poza tym bez poważniejszych awarii.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80KM 59kW [l/100km]

8,8