Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

emre, 14 lat temu
Silnik 1.2 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 1999
Fiat Bravo I 1.2 16V 80KM 59kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : przy takiej pojemności naprawdę bardzo żwawy :)
Silnik : czasem wariuje i gaśnie na niskich obrotach
samochód naprawdę extra, super do miasta, na większe wycieczki z 4 osobami trochę mniej się nadaje bo mały bagażnik, no i silnik trochę za słaby ;) gdyby nie moje problemy z wolnymi obrotami to dałbym 5 :)
silnik jak na taką pojemność naprawdę extra, niektórzy naprawdę dziwią się na światłach jak zostają w tyle :) przy czterech osobach i bagażach nie da rady poszaleć ;) silnik w sam raz dla jednej/dwóch osób od jakiegoś czasu mam problemy z niskimi obrotami (gaśnie i ani mechanik ani elektryk nie wie dlaczego) dlatego nie 5 :P
skrzynia naprawdę dobra, wszystkie biegi gładko wchodzą, żadnych problemów z nią nigdy nie miałem
samochodzik świetnie trzyma się drogi
w każdą stronę, oprócz do tyłu, doskonała
do wszystkich pokręteł można łatwo sięgnąć, regulacje proste i intuicyjne, schowek trochę źle pomyślany bo przy otwarciu mogą rzeczy powypadać ale całokształt ok
strasznie długo odparowywuje przednia szyba zimą, nawiewy na boczne szyby bardzo dobre, ogrzewanie w porządku
z przodu bardzo wygodnie, z tyłu nie miałem przyjemności jechać ale z opinii znajomych wiem że \"większe\" osoby nie mają za bardzo wygodnie, natomiast ogólnie ok
tutaj naprawdę wielki plus
jak silnik nie gasł to naprawdę niewielkie (w mieście ok 7 litrów), jak zaczęły się problemy z wolnymi obrotami wzrosło niestety aż do 9,5 l/100 w trasie Warszawa-Praga 5,5//100km w Warszawskich korkach max 9,5/100 (dużo jeździłem jako handlowiec i więcej stałem niż jechałem, no i problemy z silnikiem)
za taką cenę innego samochodu o takich parametrach nie da rady kupić, naprawdę warto tylko trzeba go dokładnie sprawdzić :)
jeśli chodzi o drobiazgi to rzeczą jaka się popsuła to pęknięty przycisk od otwierania szyby, ale z mojej winy bo za mocno pociągnąłem :P i pękło cięgno od fotela pasażera :) nic innego nie pamiętam :)
z większych usterek to tylko wspomniane już problemy z niskimi obrotami... gaśnie i nikt nie wie czemu wymieniałem już silnik krokowy, przeczyszczone wszystko co tylko możliwe, testowałem różne stacje benzynowe, resetowałem komputer (mimo iż błędów nawet nie wskazywał)... pomysły zarówno mi jak i mechanikowi i elektrykowi się już skończyły a samochód i tak czasem gaśnie :(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80KM 59kW [l/100km]

7,3