Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

pezet69, 13 lat temu
Silnik 1.2 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2000
Fiat Bravo I 1.2 16V 80KM 59kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Oczywiście małe spalanie. Tego oczekiwałem i się nie zawiodłem.
Zawieszenie
Ogólnie autko oceniam na plus. Dobrze że nie sugerowałem eis opiniami na NIE że to Fiat. Ciężko było by coś znaleźć w tej cenie z takim samym wyposażeniem jak u mnie (klima, alu \'15, poduszki powietrzne, elektryczne szyby, mały pojemnościowo i zrywny silnik itp.) Bravo wg. mnie to autko dla jednej lub dwóch osób. Bardzo ładny ponadczasowy wygląd, myślę ze zadbany wizualnie dalej przyciąga wzrok na ulicach.
Do silnika akurat nie można mieć większych zastrzeżeń. Czuć te 80 kucy :) przy ruszaniu i na niższych biegach. W sam raz na dwie osoby bo już przy pełnym obciążeniu się nie poszaleje (tzn. ciężko autko rozbujać) ale jak już sie rozpędzi to nawet w 4 osoby można szybko i płynnie jechać.
W moim przypadku akurat było z tym trochę problemów i do końca nie wiem co pomogło: wymiana sprzęgła, linki czy oleju w skrzyni? Tak czy inaczej po tych zabiegach było już w porządku.
Może być. Dobrze trzyma sie drogi, nie pływa po zakrętach. Może trochę za mocno czuć te nasze polskie drogi ale nie każdego stać na terenowego land rovera :)
Chyba tak jak większość użytkowników - słupki przednie :) a poza tym ok.
Wszystko co trzeba jest pod ręką, wygodne kubełkowe fotele czyli na plus.
Na pewno plus za dosyć szybkie nagrzewanie w zimie ale do tego czasu szyby często zaparowane lub co gorsza zamarznięte od wewnątrz. A w lecie wzorowo działająca klima.
Z przodu idealnie, sporo miejsca i swobody a z tyłu rzadko ktoś jeździł ale jak już coś to bez narzekania :)
Przy jeździe powyżej 130 km/h jednak trochę za głośno ale przy normalnej jeździe np. po mieście już ok.
Miłe zaskoczenie co do spalania. W trasie przy ekonomicznej jeździe można wykręcić 5,5 - 6 l/100 km W cyklu miejskim ponad 1 litr więcej wiec do zniesienia. Ceny części nowych jak i używanych nie są za bardzo wygórowane i ogólnodostępne.
Chyba ciężko znaleźć coś w innych markach aut z podobnym wyposażeniem wnętrza. Na pewno wykończenie, te pierdoły i plastyki nie powalają na kolana ale w skali ogólnej myślę że na plus. Tak jak już pisałem ogólnie na plus ale czy kupiłbym jeszcze raz? Raczej tak ale wszystkiego nie przewidzisz a ja w swojego obecnego trosze pieniążków wsadziłem no ale chyba nie ma aut które się nie psują :) Tym bardziej ciężko będzie się go pozbyć (na co się zapowiada w niedługim czasie) i rozejrzeć się za czymś troszku większym :)
Dosyć często psuły sie jakieś \"pierdoły\" np. tylna wycieraczka, rególacja fotela, dziurawy wąż od pompy wspomagania, trzeszczace plastiki itp. ale to już chyba jakaś tradycja we Fiatach :) Diabeł tkwi w szczegółach heh :)
Podczas jazdy nic nigdy się nie zepsuło tak żeby zaraz wzywać lawetę. W moim przypadku normalne usterki wynikające z eksploatacji np. wahacz lub końcówki drążków (zawsze po zimie) czy hamulce przód - tył. Do tego profilaktycznie zrobiłem rozrząd (tak by wyszło z przebiegu). Dodajmy kpl. sprzęgła to już jednak nazbiera się tych wydatków.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80KM 59kW [l/100km]

6,4