Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Silnik 1.2 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 1999
Fiat Bravo I 1.2 16V 80KM 59kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Mała pojemność,dynamiczny,ekonomiczny
Szybki Mało pali Bardzo dobrze sie prowadzi Stylistyka moim zdaniem bardzo ładna po mimo lat Tak jak pisałem wcześniej silnik jak na 1.2 jest rewelacyjny.Gdy kupowałem go i dowiedziałem sie że taki mały silnik jest w nim to pomyślałem że samochód ktory waży lekko ponad tone to musi być strsznie mułowaty jeżdziłem Nissanem Primera 1.8 z 2004 roku i naprawde do 100km/h nie ma szans o wiele lepiej sie zbiera Bravo od Primery problem zaczyna sie w Bravo gdy siadą 3+ osoby wtedy czuć drastycznie ze brakuje mocy czego nie było w primerze tylko ze Primera paliła jak smok.
Śilnik bardzo dynamiczny jak na tak spory samochód i nie pali bardzo dużo,jak ktoś dba i ma troche oleju w głowie to nie ma mowy o jakiś poważnych usterkach..
Bardzo gładko i płynnie wchodzi każdy bieg..moim zdaniem brakuje 6stki przy prędkosciach 120+ obroty są dość wysokie co za tym idzie pali więcej jeżeli komuś zależy na małym spalaniu to najlepiej nie przekraczać 110km/h w trasie.
Świetnie radzi sobie na ostrych kretych drogach bardzo precyzyjny układ kierowniczy porostu samochód słucha sie kierowcy.
Widoczność jak w normalnym samochodzie komuś może przeszkadzać ze słaby widok do tyłu bo mała szyba lusterka tez są wystarczające widoczność moim zdaniem 5-
Wszystko znajduje sie tam gdzie powinno.
nadmuch mocny i zdający egzamin głównie zimą samochód ma też ukryte nawiewy na tylną cześć a konkretniej na nogi pasażerów z tyłu.
Mało miejsca nad głową z tyłu osoby ze wzrostem 1,80+ będą dotykać podsufitki głową
nie jest żle ale przy prędkościach 120km/h+ jest dość głośno głównie z pod uszczelek szyber dachu.
Jak na tak dobre osiągi i masę auta jest lepiej niż dobrze. przy ostrej jeździe pali mi maksimum 11L po mieście BENZYNY.Gdy jechałem autostrada ze stałą prędkością 100km/h-110km/h spalanie spadło do 5L to naprawdę świetny wynik.
przez rok czasu zrobiłem tym samochodem prawie 50 tyś km i nic sie nie dzieje ale to nie znaczy że każdy model będzie bez awaryjny mój egzemplarz jest wyjątkowo zadbany przebiegi poprzedniego właściciela nie przekraczały 15tys km rocznie i wymiany płynów eksploatacyjnych co równy rok i to czuć aż miło nim jeździć wydaje sie jak by kosztował o wiele więcej.
Nigdy nie wiadomo co się popsuje samochód mam dopiero od roku więc nie mam co zbytnio wypisywać o usterkach bo ich po prostu nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80KM 59kW [l/100km]

8,3