Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

TD, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Bravo I 1.4 75KM 55kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo rzeczy zaskoczyło mnie pozytywnie, jak by palił mniej był by niemal idealny.
Ktoś kiedyś napisał, że to GOLF 4 w cenie GOLFA 3- dużo w tym prawdy. Ogólnie POLECAM
Cichutki- porównywałem z Golfem IV 1.4, Punto 2 1.2 - i wypada lepiej. Dynamika OK- idealny na miasto, na trasie radzi sobie całkiem dobrze. Przy minus 20 odpala za pierwszym razem.
Wszystkie biegi wchodzą bez problemu, na mrozie gdy auto zimne, również nie ma problemów.
Na drodze zachowuje się pewnie, dzięki twardemu zawieszeniu (które niestety nie nadaje się na PL drogi). Do tego ma fajne wspomaganie.
Moje pierwsze auto, więc ciężko mi go porównywać. Z przodu jak być powinno, z tyłu mówią, że gorzej- ja nie mam problemów z zaparkowaniem, więc jest OK.
Wszystko na swoim miejscu.
Wnętrze nagrzewa się w zimie bardzo szybko- jedynie można by się przyczepić do tylnej zaparowanej szyby.
Z tyłu każdy z moich pasażerów był zszokowany ilością miejsca, mimo dość mocno odchylonych przednich foteli- które zresztą można złożyć na płasko :) W mojej wersji jest również możliwość podwyższenia fotela kierowcy- więc naprawdę można znaleźć niemal idealną pozycję za kierownicą.
Sam silnik cichutki- porównywałem z Golfem IV 1.4, Punto II 1.2 - i wypada lepiej. Niestety w przypadku jazdy po Polsce dochodzą odgłosy zawieszenia- jest dość twarde ;/ i przez to cały czas je słychać je w kabinie. Poza tym żadnych innych dźwięków nie wydaje, jest to pewnie zasługą tego, że w kraju jest dopiero od 3 lat.
Mam popsuty wskaźnik paliwa, więc ciężko się wypowiedzieć, ale dycha to niestety minimum. W tej klasie aut to norma- o wiele nowsze samochody benzynowe potrafią palić tyle samo- jak się szuka ekonomicznego auta- to diesel.
Dałem 5000zł -za tą kasę NIE KUPISZ LEPSZEGO AUTA.
Jak kupiłem- nie działało- podświetleni schowka (wystarczyło przeczyścić), urwany klawisz od sterowania szyb (20zł na allegro), zatrzask od maski nie sprężynował (nie naprawiłem bo rzadko co zaglądam pod maskę, poza tym zamyka się bez problemu bez tego), uszkodzony wskaźnik poziomu paliwa (jeszcze nie zrobiłem). Odpukać nic nowego nie doszło. Ogólnie OK- jak bym miał ten samochód od nowości pewnie nic by się z nim nie działo.
Odpukać OK. Awaryjność Fiatów to MIT. Jak samochód zaniedbany popsuje się w końcu jak każdy inny, jak się dba to się ma- potrafi znieść naprawdę dużo.
Fiat Bravo I