Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

pyrek, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Bravo I 1.4 75KM 55kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Ogolnie poprawnie zaprojektowane auto ale Włosi zaoszczedzili chyba na sprawdzeniu jakosci użytych cześci.Szkoda że ma tak mały bagażnik,dlatego troche żałuje że nie kupiłem Brawę.Silnik wystarczający choć lepiej dopasowany do niego jest 1,6.Podoba mi się jego dynamiczna sylwetka,która się jeszcze nie zestarzała.Rozczarowały mnie serwisy-poprawna diagnostyka nie istnieje,chetni do wymiany czesci na koszt klienta,niekoniecznie tych własciwych-lepiej im usunąć skutki awarii niż jej przyczynę-dla nich lepiej by klient wrócił po jakimś czasie....
dwa oblicza-raz cichy i mocny,innym razem głośny i mułowaty.Na LPG to samo-autoryzowany serwis rozkłada ręce,dla nich wszystko jest w porządku!
czasem opory przy wkładaniu jedynki i redukcji na dwójkę.Sprzęgło awaryjne.Gdyby nie te wady skrzynia zasługiwalaby na lepsza ocenę
Na wybojach troche hałasuje ale na normalnych drogach dobry komfort i prowadzenie-120km/h na zakrecie bez problemu
Łatwo wyczuć jego wymiary,dobre lusterka
Przyjemne prowadzenie,wszystko pod ręką.Zacinające się kierunkowskazy
Mimo wydajnej wentylacji szyby muleją od środka w wilgotny dzień-nie ma na nie siły.Z czego Włosi zrobili te szyby???
Z przodu rewelacyjnie dużo miejsca,wszerz i wzdłuż,niczym w aucie wyższej klasy.Ale z tyłu jest już przecietnie.Bagażnik b.mały-dobry dla Punto a nie compacta
Na trasie znośny,byle nie przekraczać 130km/h.Przy 4000obr/min wydaje sie cichszy niż przy 3000....dziwne
Na benzynie od 7,5 do 10 w mieście,na trasie od 6 do 8.Na gazie w miescie od9,5 do 14(zima),za to na trasie 7-7,5(jazda do 100km/h),lub 8-8,5(jazda ostra do ok.150km/h) Serwisy w miare tanie,niewiele droższe od Punto
Słuchajac opini właścicieli Astr1 czy Escortów wychodzi że BRAVO prezentuje się podobnie jeśli chodzi o awaryjność-jest za to ładniejszy i troszkę tańszy na rynku używanych aut
Psuje się dość często,choć zreguły są to pierdołki,lub rzeczy z którymi da się jeżdzić.Wiele zastrzeżeń mam do serwisów-niektóre naprawiane rzeczy psują sie znowu!Jak nie pokażesz "panu mechanikowi"KONKRETNĄ CZĘŚĆ do wymiany,to wymieni ci wszystko...poza zepsutą.
Wymieniłem już sprzęgło,a i to nowe zdradza już objawy zmęczenia...poza tym ciągłe problemy z zapłonem(?)lub innym elementem kontrolującym prace silnika.Serwisy nie radzą sobie z tym(diagnostyka do bani),wskutek czego moje auto raz odpala OK,a raz szarpie,głośno chodzi i jest mułowaty.Oprocz tego hałasy z zawieszenia trudne do usunięcia.Wycieki oleju
Fiat Bravo I