Lista ocen Fiat Bravo I 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 (63) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bombaj
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Może być . Chociaż wsteczny czasami ze zgrzytem wchodzi - trzeba dobrze wysprzęglać i jest ok.Nie tak precyzyjna jak w audi ale to inna klasa.Ogólnie raz ją zmieniałem ( ale z mojej winy,pociła sie . Niedopilnowałem tego i podczas szybkiego ruszenia mechanizm różnicowy sie rozsypał.Ogólnie prawie wcale w niej oleju nie było wiec miała prawo hehe).Wstawiłem od fiata marea (wizualnie taka sama) autko nieco wolniejsze sie zrobiło jeśli chodzi o...
~pomier1@wp.pl
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Skrzynia biegów przeciętna, biegi wchodzą z drobnym oporem. Drążek zmiany biegów bardzo nieprzyjemnie piszczy, jest zdecydowanie za długi, jak do auta, w którym siedzi się tak nisko. Ciekło z uszczelniaczy na półosiach, co podobno jest normalne u Fiatow, przez co straciłem cały olej w skrzyni... Element zdecydowanie żądny opieki podczas eksploatacji (kontrole uszczelniaczy, ew. sporadyczne dolewki oleju)
~Raku
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Przecietna. Ogolnie nie sprawia problemów ale denerwuje mnie: 1- bieg zgrzyta, nie mozna zredukowac z trojki na dwojke przy wysokich obrotach by autem porzadnie nie szarpnelo. Pozytywy: niesamowicie mocne biegi 2 i 3:) Podczas wyprzedzania (redukcja z 5 na 3) malo kto dorówna z silnikiem okolo 100km. 4 takze mocna do 170km/h
~Cml
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Jeżeli chodzi o skrzynię biegów to jestem z niej średnio zadowolony. Od kupienia samochodu nie równo wskakuje mi trzeci bieg (czasem cos przeskoczy w skrzyni). Od czasu do czasu jest problem z wrzuceniem pierwszego jak i wstecznego biegu. Jeżeli chodzi o luzy na drążku to są ale maleńkie.
~TermiT
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Skrzynia jest jaka jest, wsteczny wchodzi co drugi raz ale wchodzi więc nic z tym nie robiłem :P Czwórka od 60 a piątka od 70 km/h, poniżej tych prędkości silnik się dusi i jest mocno ociężały a cały samochód drży. Bravo lubi jeździć szybciej niż wolniej :]
~Tomas
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Zmiana biegów bezproblemowa oprócz wstecznego który czasem ciężko "wchodzi". Minus za zbyt dłuuuuuugie przełożenia od trzeciego w górę. Jak by były krótsze to dopiero by to auto z tym silnikiem "fruwało", a tak na czwórce 60km/h i tylko 1900obr/min.
~lskx
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Trójka czasem nie wskakuje, wsteczny też, ale to standardowa przypadłość fiatów. Co do samej przekładni oceniam ją dobrze. Biegi dobrano optymalnie, przełożenia nie są ani zbyt krótkie, ani zbyt długie
~duziutki@interia.pl
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
dobrze sie spisuje wszystkie biegi wchodzą precyzyjnie ,tylko wsteczny czasami ma opory ale to normalne bo jest nie zsynchronizowany,trzeba dodatkowo wysprzęglać albo wrzucić jedynkę a póżniej wsteczny
~Denim23@interia.pl
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Biegi wchodzą miękko. Niekiedy wsteczny za pierwszym razem nie wejdzie ale to już chyba przypadłość Fiata. Jednak moje Bravo ma przejechane 123 tys. i coś zaczyna mi szumieć skrzynia...
Dziennik kosztów dla Fiat Bravo I 1.6 16V 103KM 76kW
7,8
~Zajec
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
1 szasem ciężko wsadzić ale wystarzy wrzucić 2 i przerzucić na 1, nie jest to uciążliwe. Wsteczny czasem chrupnoł ale tylko jeśli auto jesze się toczyło w innym kierunku. Reszta bez zarzutów.