Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

tomashek, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Fiat Bravo I 1.6 16V 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bardzo fajna zmiana biegów w czasie wyprzedzania z 5 na 4 jak za wolno to na 3 i szedł jak burza.
Autem jeździłem ponad 3 latka wybrałem bravkę bo nie chciałem oklepanego golfa III czy civica. Mimo początkowych problemów( bo kupiłem auto z LPG-niefachowo założoną) bardzo przyjemnie się jeździło. Zrobiłem nim 60tys. Często wakacyjne trasy i powiem szczerze że w trasie mnie nie zawiódł, lecz :) jak się zaciął rozrusznik czy urwał się tłumik przy kolektorze to akurat byłem w pobliżu miejsca zamieszkania. Lecz nie kupiłbym auta drugi raz bo po to się zmienia żeby popróbować nowe autka. Kiedyś: honda civic coupe \'93, wcześniej: fiat bravo \'96 teraz: renault megane coupe \'02
Ogólnie bardzo zwinny motorek, lecz trochę problemów początkowo z nim miałem. Główną przyczyną była kiepsko założona instalacja LPG- zapychały się wtryskiwacze, pierwszy miesiąc po zakupie do wymiany były dwa wiec koszt 360zł za jeden bił po kieszeni.
Skrzynia moim zdaniem przyzwoicie skonstruowana, biegi wchodziły płynnie. Świetna czwórka do wyprzedania. U mnie żadnych problemów.
Nic szczególnego się nie działo, standardowe wymiany, części cenowo przyzwoite. W zakrętach całkiem całkiem.
Bez zarzutu.
Wszystko pod ręką, brak podwójnej regulacji kierownicy.
Tutaj miałem same problemy. Termostat dwa razy padł. W moim przypadku tylko wymiana termostatu z obudową koszt 320zł-nie można rozkręcić aby wyjąć wkład. Przyczyna wymiany 2 razy termostatu przez mechaników bliżej nie znana.
Troszkę głośno, lecz ciszej niż w hondach civic <96 :), którą też sporo jeździłem.
Hmm miałem w bravce drugą generację gazu i przy często niesprawnym termostacie to palił mi ok. 10/100 LPG przy 50%miasto 50%trasa, z tym ze w trasie to te 120-130km/h
Sporo: rozrusznik się zacinał, szyberdach elekt. przestawał zamykać, bendiks nie wyskakiwał przez co wycierał zęby na kole zamachowym i często \"zgrzytał\" przy odpalaniu, żarówki co najmniej 4 w roku się jakieś przepaliły.
Wymiana dwóch wtryskiwaczy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 90KM 66kW [l/100km]