Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

janusz, 22 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Fiat Bravo I 1.6 16V 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Wcześniej jeździłem CC900 i Punto75. Obawiałem się tu zużycia paliwa. Dwuletni okres obawy te rozwiał. Mało tego- jestem potwornie zaskoczony, na plus oczywiście. Samochód bardzo wygodny, mógłby być nieco większy bagażnik. Wreszcie nie muszę paradować z radiem w ręce. Samochód jest szeroki, bardzo dobrze trzyma się drogi. Znakomite radio (AD182M2), szkoda tylko, że poza znaczeniem przycisków praktycznie w ogóle nie opisane jego możliwości w instrukcji samochodu. Ja sobie poradziłem, ale przeciętny użytkownik nie wykorzysta wszystkich jego możliwości. Przy okazji gorąco polecam salon i serwis "Ital-Mot" w Warszawie. Są pod każdym względem rewelacyjni!!!
mało pali, ostanio na trasie 6,18 i to przy nie małej prędkości, lubi wysokie obroty, czasem na biegu jałowym nierównomierna praca
bez specjalnych problemów
j.w.
zgadzam się, że nieco za grube są przednie słupki, za to b. dobra do tyłu (czego nie można niestety powiedzieć o Bravie)
wszysko jest tam, gdzie być powinno; jedynym wyjątkiem jest tylna belka (składane siedzenie 1/3-2/3); zrobione jest to tak, że mimo złożenia 1/3 lub 2/3 siedzenia - belka ta nadal zostaje i g... można większego przewieźć.
przydałby się filtr przeciwpyłkowy i klima - dostępne oczywiście za dopłatą, a także tylne szyby uchylne (podobnie jak w Punto czy CC/SC)
bardzo wygodne auto
bez uwag
przeglądy mogłyby być nieco tańsze, ale za to są co 20.000 km; zużycie paliwa na trasie nawet 6,18, przeciętnie w okolicach 6,5; w mieście w granicach 7-7,7; w zimie max. poniżej 9;
42.200 za 100 16v GT. Tak było w 1999. Niestety później pewien sprytny pan podniósł od 2000r. akcyzę. Ale dotyczy to wszystkich samochodów i marek.
drobiazg: zatarła się tylna wycieraczka (podeszła woda do ośki); nowy komplet - potwornie drogi; na szczęście udało mi się rozebrać, wyczyścić i nasmarować tak, że chodzi lepiej od nowej!
brak

Usterki Fiat Bravo I