Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

slawekadamczyk@interia.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Fiat Bravo I 1.6 16V 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Kupiłem ten samochód niedawno, przejechałem do tej pory ok. 7 tys. km. Do kosztów utrzymania doszła wymiana rozrządu, nowe opony i amortyzatory, ale tak to jest z używanymi. Nie traktuje tego jako usterki, raczej jako czynności eksploatacyjne. Samochód jest naprawdę szybki i prowadzi się pewnie. Niezawodność wg powszechnej opinii zdaje się potwierdzać, ale daję mu jeszcze szanse. Niemniej polecam go młodym i dynamicznym osobom jako ciekawy kompakt o sportowym wyglądzie.
nienajgorsza elastyczność na niskich obrotach jak na 16V, jednak najlepiej w zakresie 3500-5500 obr/min
dosyć często pojawia się trudność wrzucenia wstecznego biegu, pozostałe bez zarzutu
Na oponach o profilu 50 o komforcie w mieście można zapomnieć. Na dobrej nawierzchni rewelacyjnie.
Do przodu i na boki bez zarzutu - przy cofaniu mozna w coś uderzyć
Przyjemne wnętrze, ciekawe oświetlenie deski rozdzielczej.
z klimą bez problemów, chociaż brakuje jednoczxesnego nawiewu na szybę i kierowce.
Nie wiem jak pasażerom z tyłu ale mi jest dobrze
W zupełności zadowalające, nawet przy szybkiej jeździe jest zaskakująco cicho.
Norma jak na 1.6. Przy normalnej jeździe 9, przy autostradzie 190-200km/h grubo powyżej 10l
Za te pieniądze, nie da się kupić 4 letniego samochodu z dobrym silnikiem, elektryką, klimą.
Jakieś wycieki ze skrzyni, przegubów itp.
Wymiana wyłącznika świateł dosyć kosztowna, jak na taką awarię.
Fiat Bravo I