Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

BRAVO jtd, 11 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Fiat Bravo I 1.9 JTD 105KM 77kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt auto naprawdę niedocenione mimo że fiat naprawdę udane auto sprawia frajdę że się go ma.
Układ elektryczny
Inne : nic nie mogę napisać fszystko gra narazie
Zawieszenie
Bravo to bardzo udane auto dobrze wyposażone i do tego mało pali ropy.Blacharka bez rdzy mimo 13 lat.Można w stosunkowo nie wielkich pieniądzach kupić auto oszczędne i nie sprawiające kłopotów ale nie każdy chce fiata i płaci przynajmniej 2 razy tyle za markowa konkuręcje według mnie auto napewno nie odstaje od konkuręcji, a i tak nie brakuje osób co wybiorą golfa 3 to jest dopiero żenada.
Jak na 105 km to jest zrywny i elastyczny mam w domu golfa 4 1.9 tdi 110 km to jtd fiata ma znacznie lepszą kulturę pracy silnika
Ogólnie jest prawie idealnie raz na jakiś czas rzadko czuć jak coś tam haczy ale to kwestia przyzwyczajenia.
Bravo daje poczucie pewności na drodze świetne hamulce mimo że bębny z tyłu do tego twarde zawieszenie co powoduje małe przechylanie się auta w zakrętach daje frajdę prowadzenia auta ,jedyny minus jest na nierównej drodze jak autko podskakuje wiadomo coś za coś.
Dałbym doskonale gdyby do tyłu był ciut lepszy widok ale tragedii nie ma.
Jak na tamte czasy wszystko na swoim miejscu
Ciężko mi ocenić klimę bo nie używałem jeszcze bo auto kupiłem w listopadzie ale ogrzewanie jest spoko tylko wiadomo dizel dość długo łapie temperaturę chwilę trwa zanim się nagrzeje wnętrze
W porównaniu do xary czy golfa 4 to auto jest podobne nawet ciut więcej miejsca w środku jedynym ale to bagażnik 280 l trochę mały punto 2 ma prawie identyczny.
Bravo jest bardzo dobrze wyciszone
Można tym autem jechać bardzo oszczędnie albo szybko .W tasie mój rekord to 4.1 l/100km jazda około 80/90 km/h średnio pali między 5 a 5.6 ciężko mi napisać ile pali w mieście bo tam go nie sprawdzałem nie mam komputera pokazującego średniego spalania wyniki wyliczone na podstawie kilometrów i tankowania do pełna.
Bravo jtd kosztuje niecałą połowę tego co konkurencja golf 4 tdi z tego rocznika a napewno nie jest gorsze bo kuturą pracy jtd jest dużo przyjemniejsze
Autem zrobiłem dopiero 11 tyś km i ciężko napisać coś o awaryjności ale na początku musiałem naprawić alternator przestał ładować ,inżynierowie fiata naprawdę się napracowali aby utrudnić życie żeby wyciągnąć alternator
Największy problem tego auta to były właściciel zaniedbał trochę auto ale dało się je doprowadzić do rozsądnego stanu małym rozsądnym nakładem pracy i pieniędzy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

5,4