Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

toja77, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Design piekny, w srodku pieknie, zegary i radio fabryczne 1 klasa. Astry, Focusy chowaja sie. Tutaj Fiat deklasuje wszyskich, no moze nie Hondy Civic, mam nadzieje nastepnego mojego auta ;)
Układ elektryczny : Panel sterowania lusterkami.
Silnik : Cieknie pompa wodna.
Dobry ale do pełnego zadowolenia daleko ;) No może nie tak daleko. Auto na 4+, śmiało może konkurować z innymi autami (droższymi z tego segmentu)
Podstawowy silnik troszkę za slaby. Po 2 latach użytkowaniach potwierdzam tą opinię.
Czasami haczy ale jest ok. Bez zmian.
Dobrze.
Do tylu katastrofa, dobrze, ze są lusterka boczne :) Po 2 latach użytkowania przyzwyczaiłem się i podnoszę ocenę o 1 gwiazdkę do 4.
Minus za schowek. Trochę przesadziłem z tym minusem, podnoszę ocenę do 5 gwiazdek.
Czasami tylne, boczne szyby parują. Potwierdzam, nadal ten sam objaw ale bez żadnych problemów ocena na 4 gwiazdki.
Przód ok, z tylu nie wiem ale dla 2 osób na pewno wystarczy.
Dobre.
Ponad 8 l. zima, jednak trzeba troszkę litrów spalić by rozbujać 1200 kg kolosa. Mimo wszystko mógłby mniej. Zobaczymy latem, mam nadzieje, ze 7 nie przekroczy. Wg komputera śr. spalanie - 6,7; uważam za dobry wynik. Zrobiłem mały test. Niedawno, w grudniu / styczniu przy mrozach -10*C przejechałem 1000 km. Miasto / trasa - 50% / 50%. Komputer wskazał średnie spalanie na poziomie 6,8 l./100km. Podnoszę ocenę o 1 gwiazdkę na 4. Przez ostatnie 2 lata żadnych usterek. Niestety ceny paliwa rosną a w ASO jak zawsze ceny wysokie. Przykład, wymiana płynów i filtrów w ASO to cena około 800 zł. Samochód już nie jest na gwarancji więc zrobiłem na własną rękę wymianę - cena 200 zł.
Moim zdaniem powinien być troszkę tańszy :) Uważam, że warto kupić te auto, jest warte tej ceny, a już na pewno jako używane z małym przebieg. Bo jeśli mówimy o nówce to nie wiem. Wiem jedno nigdy auta nowego z salonu nie kupię, za duża strata po 1-2 latach użytkowania na wartości, jaki to nie byłby za samochód. No chyba, że byłbym obrzydliwie bogaty ale na razie mi to nie grozi ;)
Jestem drugim właścicielem. Jeżdżę dopiero 1 miesiąc. Zakładając, że jego przebieg jest oryginalny 16 tys. to już wymieniono panel elektrycznego sterowania lusterek zewnętrznych, pompę wodna ( niby troszkę ciekła ). Czasami puka na nierównościach, dziurach ale to chyba nie zawieszenie tylko, no właśnie nie wiem czego, może kanapy tylnej, polki tylnej, może czegoś w bagażniku, zapasówki ? Okazało się, że puka obicie/plastik na drzwiach bagażnika. Po 2 latach doszedłem do wniosku, że trochę za bardzo negatywnie oceniłem to auto, podnoszę ocenę do 4 gwiazdek ale przypominam, że przebieg to nadal tylko 23000km.
Brak na razie usterek unieruchamiających silnik. Odpukać :) Po 2 latach potwierdzam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW [l/100km]

Fiat Bravo II Hatchback 5d