Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Wroniasty, 13 lat temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Od najniższych obrotów świetnie ciągnie, 1.4 120KM i 206Nm - o_O wow. Respect
Inne : Skrzypiący pedał sprzęgła.
Po roku czasu, jak obiecałem tak piszę. Nie stało się nic szczególnego, jestem po pierwszym przeglądzie, który biorąc pod uwagę obecność turbiny (droższy olej) nie był drogi. Samochód jeździ dalej świetnie, żadnych stuków w zawieszeniu, nic nie skrzypi, dobry montaż, jakość materiałów pozostaje na wysokim poziomie, po eksploatacji. Uwagę zwracam tylko na dość miękki lakier, myjnie automatyczne, absolutnie odpadają. Samochód nadal cichy, silnikowo nie widać śladów zużycia, bezproblemowa jazda, bezstresowy zakup. Polecam.
To chyba najmocniejsza strona tego samochodu, jestem po przeglądzie, wymianie oleju itd. silnik pracuje bajecznie, ochoczo wkręca się na obroty, dobrze reaguje na wciśniecie pedału przyspieszenia.
Skoki mogłyby być nieco krótsze, ale może się czepiam :) Całokształt dobry.
Bez zastrzeżeń, trzymanie drogi na wysokim poziomie (opony Michelin Primacy HP), duże rezerwy bezpieczeństwa.
Ludzie patrzcie w lusterka!! Nie narzekam, lusterka są duże, można na nich polegać.
Nie narzekam, ale mogłoby być więcej miejsca na picie, butelki, większe schowki.
Ok.
Jestem człowiekiem mierzącym 190cm o wadze 75kg, da się za mną usiąść, ale czy będzie komfortowo, nie obiecuje, ale nie ma wielkiego dramatu, plus za duży bagażnik.
Pomruk silnika przy 3300obr/min jest słyszalny, ale 160km/h i można normalnie rozmawiać (opony Michelin Primacy HP)
Zużycie paliwa max 11l na klimie i po mieście nie będąc zawalidrogą... nie jest źle, ale rewelacji nie ma, trasa - przepisowo można zejść do 6.0l ceny przeglądów super.
Jak wcześniej - samochód za nieco ponad 60 000zł (klima, 4 poduchy, świetne audio, blue & me, pakiet sport, czarna perła) ze świetnym motorem. Rewelacja.
Na palcach jednej ręki: brzęczący głośnik lewych drzwi przednich (serwis gwarancja), gubienie płynu chłodzącego (prawdopodobna wina jednego z autoryzowanych serwisów - naprawione).
Nic się nie dzieje. Po 23 000km na zawieszeniu jak nówka (polskie drogi) choć koła wielkości 17 cali i niski profil.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW [l/100km]

7,3