Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Anon, 5 lat temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny, dynamiczny i jak na swoją moc całkiem oszczędny.
Inne : Skrzynia biegów to zupełna porażka.
Świetny samochód dla osób chcących mieć pod maską dużą moc, a jednocześnie oszczędny samochód. Żadnych awarii poza tragiczną skrzynią biegów, która jest zmorą tego samochodu. Prowadzi się lekko, jest zaskakująco dynamiczny mimo niepozornego wyglądu. Spalanie... jeśli chodzi o benzynę, spala ok. 8-10l w zależności od nogi - ja raczej nie oszczędzam silnika, ale też znam umiar ;). Po założeniu instalacji LPG i perfekcyjnym ustawieniu mapy i wtrysków - spalanie 9-11l/100km, co przy mojej jeździe jest ilością więcej niż zadowalającą. Przyśpieszenie, prędkość maksymalna, która dochodzi do 210km/h to wg. mnie największe zalety tego samochodu. Do tego oszczędność przy cenie w okolicy 20k. Na koniec kilka słów o owej nieszczęsnej skrzyni M32... bardzo szybko lewarek zaczyna trząść, najczęściej na 3 i 4 biegu. Trzeszczy strasznie, zmiana biegów staje się coraz dłuższa, przy próbie szybkiej zmiany zdarza się nieprzyjemny zgrzyt. Z tymi rzeczami trzeba się liczyć przy zakupie Bravo2. Mimo wszystko - sprawdziłem wiele samochodów w tej klasie cenowej, i jak dla mnie Bravo jest strzałem w dziesiątkę. Szczerze polecam - mimo zmiany samochodu na nowy, Bravo zostaje w rodzinie :)
Świetny, wydajny, dynamiczny. Przy stosunku KM do masy mniej więcej 1:1 świetnie przyspiesza i nie ma problemów z minięciem nawet kilku samochodów.
Tutaj... po prostu tragedia. Największa wada tego samochodu. Skrzynia strzela, zgrzyta, jest ciasna i strasznie awaryjna. Trzeba się na to niestety nastawić... Nie zdarzyło się, aby się posypała - fakt, działa - ale to jak działa to po prostu jakieś nieporozumienie...
Wszystko tak, jak powinno być
Mimo 10 lat, trzyma się bardzo dobrze, zero rdzy. Jedynie przód maski i kilka miejsc na tylnej klapie kiepsko domalowane.
Przednie słupki nieco przeszkadzają, ale może to dlatego że jestem wysoki... Przy ostrych zakrętach czasem wychylam się w przód, aby dobrze zobaczyć drogę bo po prostu ją przysłaniają.
Przy spokojnej, miejskiej jeździe jest ok. Od ok.180km/h zaczyna się koszmarny hałas..
Niewielki
SKRZYNIA!