Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

groszek123, 11 lat temu
Silnik 0.7 i 31KM 23kW
Rok produkcji 1997
Fiat Cinquecento 0.7 i 31KM 23kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie ukrywam że kupiłem zadbany egzemplarz. Ktoś go wcześniej zabezpieczał antykorozyjnie, ale podejrzewam że auto ma fabryczny ocynk. Nie gnije. Podłoga, klapa tylna, nadkola, wszystko całe. Bagażnik też w pięknym stanie. Czerwony lakier nieco mi zmatowiał przez słońce, ale jak się go nawoskuje to naprawdę wygląda jak 3-4 latek.
Układ hamulcowy : Zapiekają się cylinderki, koszt nowych ok 10 zł sztuka :P
Silnik : cc 700 mogą mieć problemy z głowicami
Auto naprawdę jest w porządku. Małe, ekonomiczne i tanie. Idealne na miasto. Jego mocną stroną jest blacha, oczywiście w wersjach z ocynkiem. Słabą stroną jest silnik. Potrafi kaprysić ;p. Jednak gdy jest zadbany, myślę że nie jest bardziej awaryjny niż inne, jeśli nawet to z pewnością tańszy w obsłudze. Samochód nie nadaje się dla osób wysokich i nieco grubszych, oraz tych ze sportowym zacięciem (absolutnie nikogo nie obrażam). Auto jest dobre dla studenta który lubi majsterkować, dziadka, lub dla osoby która potrzebuje taniego środka lokomocji. Świetny na dojazdy do pracy i do miasta. Auto potrafi być awaryjne, owszem. Ale koszty naprawy są tanie. Z resztą nie ma auta które się nie psuje.
No cóż, najcichszy nie jest. Ale kiedy dobrze się rozgrzeje, i wyłączymy mu ssanie chodzi naprawdę cicho. Owszem przy rozpędzaniu jest trochę głośny ale gdy jedziemy na 4 biegu ok 70-75 na trasie to da się wytrzymać.
Warto wymienić olej (koszt jakieś 15 zł)
Widoczność bardzo mi odpowiada, samochód jest nieco wyższy od przeciętnych. Może to dziwne, ale lepiej prowadziło mi się fiata cc niż mazdę 323f.
W zimę polecam kartonik ;p jeśli słabo grzeje wymianę termostatu (nowy termostat ok 30 zł)
Oceniam dobrze, ponieważ samochód pasuje do mnie. Jestem niewysoką osobą stąd czuje się w cc swobodnie. Rozumiem negatywne opinie osób o większych wymiarach, absolutnie odradzam im taki samochód.
Nie ma rewelacji.
Ceny napraw są małe, samochód jest ekonomiczny. Największa usterka jaką miałem do tej pory to uszczelka pod głowicą. Na szczęście mam brata mechanika. Koszty: uszczelka ok 80 zł, robocizna 550 zł, razem z planowaniem itp.
Po prostu ok.
Z drobiazgów nic mi się nie popsuło.
Myślę że cc psuje się tak jak inne samochody.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 i 31KM 23kW [l/100km]

5,3