Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Rok produkcji 1995
Fiat Cinquecento 0.7 i 31KM 23kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Autko jest ogólnie bardzo w porządku ale ma swoje wady, pierwsze auto, więc ja tam mojego cinkola doceniam i lubię! W końcu do szkoły mnie wozi. Ma swoje wady, ale to niżej.
Silnik technicznie nie jest najgorszy jeśli chodzi o samo działanie, w zimę mi odpala bez większych problemów. Niestety konstrukcja tego silnika ma do siebie to, że nie ma piątki na gałce zmiany biegów. Ja osobiście na 4 to jeździłem 80, bo mi się męczył. Może to tylko mój taki, nie wiem. A i z 4 kumplami nie życzę nikomu ruszać pod górkę...
Do skrzyni trzeba się przyzwyczaić, w moim cieniasie to pierwszy bieg ma większy luz, niż sam luz, ale dla mnie to nie problem.
Teraz coś o układzie jezdnym: skręca jak się pokręci kierownicą. Ale mały rozstaw osi niweluje troszeczkę objawy braku wspomagania, a jak się jeszcze napompuje opony porządnie, to w lato można się zdziwić. Nic jednak nie pobije zimowej aury, która jest przyjacielem cinkola, jeśli jeszcze będziecie jeździć na letnich w zimę, to efekt lepszy. Polecam.
W zimie koniecznie karton przy chłodnicy, w 15 minut się nagrzeje jak będzie miał dobry humor.
Miejsca dużo. Jak się w dwójkę jeździ, 3 osoby ok, 4 ciasno, 5 tragedia.
Pytają, czy auto jest dobrze wyciszone. Nie. Przejdźmy do kosztów utrzymania.
Pali ze 100 litrów, może coś jest nie tak, ale łyka 10 litrów na 100km, także burżuazja.
Jak ktoś nie ma kasy, to cena jest ok.
Zdarzają się drobne usterki, natomiast jak się ma w aucie taśmę, śrubokręt i Superglue to da radę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 i 31KM 23kW [l/100km]

9,7