Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

TOX!C, 19 lat temu
Silnik 0.7 i 31KM 23kW
Rok produkcji 1996
Fiat Cinquecento 0.7 i 31KM 23kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
ważne że jeździ ale już szykuję się do zmiany auta. muszę tylko pooszczędzać. jako pierwsze auto cinquecento jest całkiem dobre. można opanować szukę jazdy, silnik nie pozwala na zbytnie szalenie na drodze i stawka ubezpieczenia jest niska.
silnik działa jakby chciał a nie mógł. jeszcze jak jadę samemu to zniosę całkowity brak "kopa" lecz gdy w aucie jest komplet pozostaje mi tylko założyć maskę żeby nikt nie zauważył, że to ja korkuję miasto. jeśli chodzi o kulturę pracy to do tego pyrkania po kilku miesiącach można się przyzwyczaić. można się również przyzwyczaić do wiecznych problemów z zapaleniem zimnego jeszcze auta. silnik dostał ode mnie 2 gwiazdki bo co jak co, ale samochód jednak jeździ.
ehh... tylko 4 biegi i z początku brakowało mi piątki (uczyłem się jeździć na autach z 5 biegami). wieczne chrobotanie przy wrzucaniu wstecznego.
auto jest małe i dzięki temu wszędzie się zmieści. łatwo się nim parkuje. auto czuje się bardzo dobrze. uwaga przy podjeżdżaniu pod krawężnik - szarpnięcie może wyrwać kierownicę z rąk!
siedzi się wysoko, widoczność jest bardzo dobra. nic dodać, nic ująć.
powiem krótko: jakoś jeździ. wymowa tego chyba mówi sama za siebie.
często parują szyby. za często. ale ogrzewanie jest dobre i sprawdza się w zimie.
kierowca i pasażer siedzący z przodu jeszcze jakoś przeżyją, ale współczuję tym siedzącym z tyłu współczuję. po kilkugodzinnej jeździe nogi nadają im się tylko do amputowania.
wiciszenie? yyy... chyba w moim aucie czegoś takiego nie ma. pyrkanie silnika słychać strasznie głośno (chyba gorzej jest tylko w maluszku), to samo mogę powiedzieć o każdym kamyczku który obija się o podwozie. po prostu koszmar.
pali mało, części są tanie i łatwo dostępne. i to jest chyba największy plus tego auta (jeśli nie jedyny).
za takie pieniądze niczego lepszego nie dostaniesz. to nie zmienia faktu że auto mogło być lepsze.
coś świece muszę za często wymieniać. a tak poza tym jest ok.
mam go od ponad roku i nic poważniejszego się nie zepsuło. raz tylko miałem taką awarię że stanął i nie chciał ruszyć ale jej powodem była jakość paliwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 i 31KM 23kW [l/100km]

5,3