Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Tomek G, 13 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.9 41KM 30kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : Naprawdę dobry ocynk. Jeżdziłem nim coprowada tylko rok ale to auto z 1994r. a ja naprawde nic kompletnie przy nim nie robilem, nawet konserwacji a on nic a nic ani sladu rdzy! Cos pieknego.
Z silnikiem 900... Naprawdę świetne autko na pierwszy samochód. Zwłaszcza dla młodego kierowcy bo koszta zakupu jak i utrzymania są śmiesznie tanie. Większość usterek można usunąc we własnym zakresie. Dobrze ocynkowana blacha - bez problemu. Silnik na łańcuchu więc jest bezobsługowy. Aby olej lać i filtry wymieniać :) Kolega mi go polecił na pierwsze autko i jestem baardzo zadowolony!
Silnik o ile nie cyka chodzi doskonale, odpala na strzał. Leje półsyntetyk - od wymiany do wymiany nic nie dolewałem :) Nie spodziewałem się tej bezproblemowości po FIATcie. Naprawde pozytywnie mnie zaskoczył. Ładnie się zbiera nawet z niskich obrotow, a na wysokich idzie jak strzała.
Bez szału ale biegi wchodzą bez problemów. 180tys na liczniku a biegi wchodzą bez problemu chyba, że za szybko przerzucam to występują minimalne zgrzyty.
Nie wiem co to układ jezdny. Średnio trzyma się drogi, nieraz buja. Na rondach fajnie wygina na jedną stronę :D
Widoczność jest doskonała (to przez cieniutką ramę ;) ).
Wszystko pod ręką. Nie ma schowka ale jest za to półka, bardzo przydatna.
Nadmuch działał tylko na szybę, ale nie chciało mi się naprawiać linki... Tym niemniej temperaturę osiągał bardzo szybko.
Cinquecento? Kto by pomyślał - z przodu jest naprawdę masa miejsca. Mam 185cm wzrostu, a mogę założyć nogę na nogę.
O ile nie przekracza się 80km/h nie jest źle, ale np. powyżej 110km/h powoli zagłusza nawet radio, a mówić trzeba naprawdę głośno.
Po regenracji gaźnika (200zł hahaha :D)coś pięknego :) Na mieście spokojnie mieści się w 6l a w trasie przy spokojnej jeździe 80-100km/h spalił mi ok 5. Przy jeździe 70-80 spalił mi mniej niż 4,5 :D
Ceny części to kabaret :) Amorek 60zł (wcale nie najtańszy :P) Wszystko można dostać na szrocie. Małe otarcia jak już się zdaża to można kupić troszke farbki za 20zł w mieszalnik, nabić w spray za 50zł i wszystkie poprawki zrobić samemu :D Zderzaki z dobrego plastiku i bez farby więc wszystkie drobne otarcia można spokojnie olać :)
Nic tu się nie sypie, a nieraz jeżdże jak wariat (np. zdażyło się po drodze leśnej 50km/h :D ). Jak już się cokolwiek pojawiło to wszystko robiłem we własnym zakresie bez najmniejszych problemów. Prościzna.
Tu się nic nie sypie. Jeździłem dalekie trasy i spoko, nigdy nic nie wysiadło. Budowa jest tak prosta, że nawet gdyby coś padło to owijasz szmatą i jedzie dalej :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 41KM 30kW [l/100km]

6,2