Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

22maciek22, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.9 41KM 30kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Mam trzy osobową rodzinę. Jak dla nas jest to samochód wystarczający (jak na pierwszy samochód). Nie mam większych problemów z zapakowaniem bagażu na dłuższe wyjazdy (a moja żona nie jest z tych co zabierają tylko potrzebne rzeczy). Mam 7 miesięczne dziecko także oprócz bagażu muszę zapakować duży wózek. Polecam Cinquecento osobą które dopiero co zrobiły prawko i boją się dużych samochodów. Jest to samochód nad którym powinny zastanowić się osoby które mają na uwadze koszty ekspleatacji (te w przypadku tego samochodu są naprawde małe).
Jak na tak mały samochód silnik o pojemności 900cm3 jest w zupełności wystarczający. Nie mam powodów by nabawić się kompleksów przy ruszaniu ze świateł i nie boję się wyprzedzać ciężarówek na trasie.
Skrzynia biegów wymieniana była po 120000 km. Jak narazie nie mam z nią większych problemów, jednak zaraz po rozruchu gdy jest zimno mam problemy z pierwszym i wstecznym biegiem. Słyszałem, że nie tylko ja.
Samochód trzyma się dobrze drogi na zakrętach jak i przy szybkiej jeździe. Trzeba się jednak liczyć z drobnymi naprawami (dość częstymi).
Jak na samochód z 93 roku to prezentuje się całkiem nieźle. Wszystkie przyciski są pod ręką. Problem (na samym początku) może sprawiać włącznik kierunkowskazu który jest obok włącznika dłygich świateł. Trzeba się przyzwyczaić.
W zimie w przeciągu 4 minut robi się ciepło.
Nie ma z tym problemów. Oczywiście nie polecam jazdy styłu osobą mierzącym 190 cm. Jęśli chodzi o pakowność to jest leprza niż w wielu większych samochodach.
Brak
W mieście nie przekracza 6,5l. Na trasie jadąc z prędkością 120 km/h pali tyle samo. Jeśli chce się oszczędzać nie należy przekraczać 3500 obrotów.
Przypatrując się ceną samochodów używanych Cinquecento nie jest najtańsze. Za niewiele więcej można kupić samochód większy i nowszy. Zwłaszcza sprowadzany z Niemiec. Jednak proces ekspleatacji napewną zrekompensuje koszty zakupu. Nawet poważne usterki da się naprawić za niewielką cenę (pod warunkiem, że cząści kupuje sie na giełdzie). jest też samochopdem w miare ekonomicznym.
Samochód ma 11 lat także zawsze jest coś do zrobienia.
Samochód kupiłem w zeszłym roku. Poprzedni właściciel byl mechanikiem także zrobił w nim wszystko. Samochód ma na liczniku 160000 km ale w praktyce przejechane ma 40000. W tej chwili nie ma w nim nic poważnego do roboty i przez ten rok nic takiego nie robiłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 41KM 30kW [l/100km]

5,8