Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

White shark, 18 lat temu
Silnik 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Rok produkcji 1995
Fiat Cinquecento 0.9 i.e. S 39KM 29kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
to swietny samochod szczegolnie po miescie , w ruchu ulicznym jest poprostu niezastapiony ,zrotny szbki i nawet wygodny
Silnik bardzo dobry uwazam , jak na ta pojemnosc osiagi sa calkiem w porzadku szczegolnie w miescie ,,nie raz "pokazalem" wiekszym samochodom na swiatłach.poza miastem jest zdecydowanie gorzej zeby przyspieszyc od 120 do vMAx potrzeba sporo czasu i warto poswiecic go na zapalenie papierosa :P ale nie zapominajmy jednak ze to autko miejskie a nie do scigania po trasach
moja skrzynia miewa humory :( nieraz na mnie trabia kierowcy bo nie moge wrzucic jedynki i stoje i spowalniam ruch z wstecznym to samo jak sie uprze to za nic w swiecie nie wejdzie piatka wchodzi ciezko ale zawsze wchodzi , zestopniowanie calkiem wporzadku szczegolnie 2 bieg po miescie praktycznie od 0 do 70km/h tylko jak sie jedzie na 2 i jest 1500 obr/min to przed szarpaniem ratuje Cie tylko delikatne popuszczanie sprzegła ,,dodam ze 1 wtedy nie wejdzie :| dlatego opisuje to jako wade
poprzedni wlasciciel zamontowal amorki monroe i chyba jakies twardsze(ale nie sportowe) ,pozatym mam alufelgi co polepsza trakcje (zmniejszona masa nieresorowana ) dlatego pomimo sporego przechylu nadwozia auto jedzie tak jak ja mu kaze .. pozatym przy predkosci max nie mam stracha ze auto pofrunie ,musze tu ocenic subiektywnie bo nie wiem jak sie zachowuje cienias na standardowych amorkach i felgach stalowych :(
gdyby nie to ze nic nie widze przez przyciemnione szyby(robota poprzedniego wlasciciela) to jest poprostu rewelacja
Ergonomia jest na poziomie bo i przyciskow nie ma zbyt wiele ,łatwy dostep do kazdego przelacznika ,,wyjatkiem sa tu beznadziejnie umieszczone wlaczniki elek,podnoszenia szyb ,,szkoda ze producent nie pokusil sie o jakis schowek zamykany ale jest ok
jesli sie zalozy oslonke na chlodnice to zima jest znosnie. ale bardziej jest cieplo bo kierowca rusza rekami prowadzac i sie rozgrzewa ,co do wentylacji to jest do kitu ,jechalem w trasie szyba otwarta na maxa ,wentylator chodzil ,,pasarzer z tylu o malo nie wylecial od podmuchu wiatru a ja sie poprostu pieklem na przednim siedzeniu
uwazam ze to dobra strona tego auta ,sprzodu jest bardzo duzo miejsca(mam 190cm wzrostu) i siedze sobie jak mercedesie :) z tylu jest zdecydowanie gorzej ale wtedy gdy fotele sa odsuniete na maxa do tylu ,,,bo jesli siedzi z przodu niska osoba to stylu mozna sie spokojnie rozwalic i delektowac sie podroza ,,nie mozna zapomniec ze to naprawde male autko ,niewiele wieksze od malucha ,aczkolwiek miejsca wygospodarowano naprawde sporo
Wyciszenie bardzo dobre ,pomijajac max predkosc ,ale jaki samochod jest cichy przy Vmax ?? :)
wszystko zalezy jak sie jezdzi ,jesli noga jest lekka to mozna naprawde oszczednie pojechac ,ale jak wazy troche to zaczyna byc licho ,przy obrotowaniu pali zdecydowanie za duzo
za te pieniadze mozna kupic wiekszy zachodni samochod (sprowadzony) ale ja wiem jedno nie zamienil bym swojego cc na zadnego leciwego golfa :)
chociaz czesto cos wyskoczy to cieszy (mnie) fakt ze sa to jakies pierdulki ,,, coz to jest fiat a jakosc tej marki jest malo zadowalajaca
nigdy nie bylo tak ze nie odplail albo zgasl i nie chcial jechac ,,jest na kazde moje zawolanie czy zima i super mrozy czy upalne lata

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 i.e. S 39KM 29kW [l/100km]

6,6