Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

belzebiusz78@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.1 Sporting 54KM 40kW
Rok produkcji 1997
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
To moje pierwsze auto (ewentualnie jeździdełko) tak więc ocena jest dość subiektywna, ale w porównaniu do Tico, CC700/900 lub czegoś pełnoletniego przywiezionego z zachodu chyba wypada nie najgorzej. Zobaczymy jak sie sprawdzi w dalszej eksploatacji.
ładnie chodzi, bez problemów
czasem problem z 1 i 3, poza tym dobrze zastopniowana (trójka od 45 do 90)
Prowadzi sie dobrze, ale stuki i puki to rzecz normalna.
Zajebista, oprócz lusterek (po prostu są za małe)
Za przyciski od opuszczania szyb.
Jak są otwarte okna to wymiana powietrza to jest moment, a ogrzewanie nie najgorzej.
Jak na tą wielkość auta jest zaskakująco przestronne (z przodu dla mnie jest dużo miejsca (175 cm wzrostu 70 kilo wagi) a z tyłu jeździ tylko dziecko, trzylatek, dorosłym jazdy z tyłu nie polecam)
Praktycznie brak, polecam radio ;)
Jak na ten moment przy spokojnej (aczkolwiek bez przesady) jeździe mieszanej pali ok 6,67 l/100km. Zobaczymy jak będzie w zimie. Z tego co zdążyłem zauważyć to koszty części są wyższe niż w pozostałych modelach (700/900).
Za te pieniądze jest to chyba nadynamiczniesze autko na które nie trzeba majątku wydawać.
Ciągle jakieś pierdoły (nie naprawiona pompka od spryskiwaczy, ciągle gnijący tłumik, gdzie zalecana wymiana to co dwa lata), poza tym na razie (odpukać) niczego powaźnego nie stwierdzono (Acha, spaliłem jeszcze ręczny, ale już i tak słabo trzymał ;-))
Jak pisałem poprzednio, odpukać nic (oprócz rozwalonego amorka z przodu, ale wymiana plus dwa nowe amortyzatory 230 zł).
Dziennik kosztów dla Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW
9,2