Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

kristofsgardens@yahoo.co.uk, 14 lat temu
Silnik 1.1 Sporting 54KM 40kW
Rok produkcji 1997
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Caloksztalt wypadl bardzo pozytywnie :))), to byl odpowiedni samochod w odpowiednim czasie. Nie zaluje zakupu.
To byl moj drugi samochod, po maluchu nieprawdopodobny skok, ogrzewanie, skorzana kierownica skorzana galka zmiany biegow, czerwony kolor, alu, czerwone pasy, obrotomierz itd autko dawalo duzo frajdy z jazdy, mam z nim wiele milych wspomnien i zawsze dowiozl mnie do celu podrozy, nigdy nie jezdzilem nim wolno (hetmanska Poznan 150 km/h)
Bylo to moje drugie auto, majac 21 lat i przesiadajac sie z \"malucha \" zmimana byla nieporownywalna. Mozna bylo spokojnie utrzymywac na trasie 140/ 150 km/h, maksymalnie jezdzilem nim 160, ale przy tej predkosci nie bylo nic widac we wstecznych lusterkach (tak drzaly od oporu powietrza:). W czerwonym kolorze na swoje czasy bardzo mi i mojej bylej dziewczynie sie podobal. Dla dwoch mlodych osob z bagazem to bylo idealne autko. Nigdy powaznie mnie nie zawiodl, zawsze dojechalem nim do celu.
Nie bylo wiekszych problemow. 5 biegow wystarczalo, zestopniowanie bylo mozna rzec dobre.
Jak na tak malutki samochodzik bylo niezle, fabrycznie obnizone zawieszenie, utwardzone amortyzatory, sprawialy ze autko dosc pewnie trzymalo sie drogi. Kiedys jadac na trasie Poznan Gniezno dostalem sie miedzy Carisme i E Class z tylu i w trojke utrzymywalismy 160 km/h, to pewnie bylo nie male zdziwienie dla nich ze czerwone CC dotrzymuje im tempa :)).
Duza przednia szyba, waskie slupki i sciety tyl sprawialy ze widocznosc w kazdym kierunku byla bardzo dobra.
Wszystko raczej bylo pod reka, prosto i nie skomplikowanie. Jedynie wlacznik swiatel awaryjnych byl nie na miejscu.
Szybko sie nagrzewal, dobre przewietrzanie i kilku stopniowa dmuchawa bylo bez zarzutu
z przodu odziwo jak na tak male autko bylo calkiem sporo miesjca, tyl byl dobry na bagaz zwlaszcza ze tylne siedzenia mozna bylo skladac. Najdluzsza trasa jaka pokonalem tym samochodem za jednym razem wynosila okolo 600km i byla spokojnie do zniesienia.
Jeszcze raz podkreslam co do wymiaru auta silnik i wyciszenie nie meczyly nawet po dlugiej podrozy.
Nigdy nie sprawdzalem ile pali, ale wydaje mi sie ze to swietna propozycja dla mlodego studenta z zacieciem sportowym, poprostu ekonomiczne nie drogie w utrzymaniu autko.
W tamtym czasie moglem kupic kilku letniego golfa 3 z poczatku produkcji, lub innego zachodniego skladaka po przejsciach, wybralem Sportinga z dobrych rak od pierwszego wlasciciela i nie zalowalem wyboru bo przez 1.5 roku sprawowal sie znakomicie ;) (pomijajac kilka drobnych usterek o jakich wspomnialem wczesniej), poprostu male stosunkowo niezawodne autko, tanie w utrzymaniu. Namiastka \"duzego\" auta
Raz zgubilem swiatla w nocy w drodze z bydgoszczy do Poznania (po wpadnieciu w wielka wyrwe w drodze min uszkodzilem felge wtedy spalil sie przekaznik, ruch byl maly wiec kontynuowalem podroz az do pobiedzisk dojechalem tam uzywajac awaryjnych swiatel, dalszej jazdy wolalem nie ryzykowac (policja) to jedyny taki incydent w trasie, poza tym raz wymieniane byly tuleje w tylnych wachaczach(taka przypadlosc kazdego CC)
jak wspomnialem wczesniej tuleje w tylnych wachaczach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 Sporting 54KM 40kW [l/100km]

5,8