Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

TonyRockyHorror, 19 lat temu
Silnik 1.1 Sporting 54KM 40kW
Rok produkcji 1995
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Mimo to lubię nim jeżdzić jak narazie nie zamierzam sie przesiadać do innego bolidu.
silnik jest super, cicho jest do ok 120(zależy od tłumików). Współpraca z gazem(LPG) jest b.dobra chociaż osiągi troszkę spadły, ale jeszcze da się objechać lepsze fury:)
W sumie jest oki. Tylko na zimnym silniku dwójka ciężko wchodzi. Krótkie i szybkie przełożenia, dzięki czemu nieżle przyspiesza.
Narazie niczego nie wymieniałem. Twarde dzięki czemu dobrze jeździ się w zakrętach. Niestety jakość przacy na dziurach nie jest zbyt dobra, troche głośno. Układ kierowniczy jest precyzyjny, szybko reaguje na ruchy kółkiem.
Jest dobra, ale po zamontowaniu większego lusterka wew. jest wspaniale.
Nie jest może na najwyższym poziomie, ale jak na autko z początku lat 90 jest wystarczająca.
Wentylacja i ogrzewanie jest wydajna, oczywiście jeżeli używa się dmuchawy. W zimę polecam stosowanie osłony na wlot chłodnicy, szybko robi się ciepło, żeby nie powiedzieć gorąco.
Z przodu jest wystarczająca, z tyłu też można się pomieścić. Nie jest to oczywiście Maybah :), Chociaż troszkę brakuje miejsca na nogi w okolicy pedałów, zdarza sie że nacisne dwa naraz. Z przodu wygodne fotele, dobrze trzymają w zakretach.
Z orginalnym ukladem wydechowym jest bardzo cicho. Chyba że ktoś próbuje zamknąć szafe, wtedy spod maski wydobywa się ryk tych 55KM.
Ponieważ nie jest zbyt ekonomiczny, założyłem LPG.
Niestety tylko przeciętnie.
Z drobiazgów mogę wymienić: zegarek wewnętrzny, hamulec ręczny.
Łącznie przejechane ma 79000 i jak narazie tylko eksploatacyjne rzeczy trzeba było wymieniać(pasek, olej, filtry).Gorzej jest z osprzętem silnika. Wymieniłem rozrusznik, łożyska w alternatorze i diody, serwo i pompa hamulcowa oraz zacisk hamulca przedniego, układ wydechowy też nie należy do trwałych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 Sporting 54KM 40kW [l/100km]

6,8