Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Silnik 2.2 i 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 2006
Fiat Croma II 2.2 i 16V 147KM 108kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezszelestny !
Narazie zadowolony bardzo, inne auto tej klasy z tym wyposazeniem i silnikiem kosztowałoby majątek. a tak nie jest źle. !
Silnik 2.2 16v 147 koni chodzi bardzo cicho, praktycznie wogole nie slychac go podczas jazdy, narazie najszybciej jechalem 160 km/h mialem okolo 3300 rpm i silnika nie slychac, naprawde cacko od opla. narazie nie bierze oleju mam 110 tys przebiegu. jestem zadowolony, nic nie puka nie stuka zadnych problemow poki co.
skrzynia AUTOMAT 5 biegowy, dziala bardzo płynnie, zmiana biegów jest nieodczuwalna. jak zwykle przy lekko mocniejszym wdepnieciu automat odrazu redukuje, a przy zdecydowanym przyspieszaniu redukacja o dwa w dól. wszystko bardzo płynnie. Narazie tak jak mówie żadnych problemów.
Układ jezdny jest bardzo komfortowy, nie czuc zadnych nierownosci, szczegolnie na autostradzie samochod wrecz płynie, moja żona zawsze szybko zasypia w wygodych fotelach na dłuższej trasie.
widocznosc jest bardzo dobra jeśli chodzi o samą jazdę, jednak długo przód sprawia że nadal nie jestem pewny w 100% ile zawsze mam do końca podczas parkowania, moja wersja nie ma czujników parkowania. ale i tak jest dobrze.
ergonomia no cóż: brak kubków na napoje ... szkoda wszyscy je lubimy. Olbrzymi podłokietnik wygodny i z przodu i z tyłu. kierownica w dwóch płaszczyznach regulowana, siedzenia super komfortowe z wielokrotną regulacja jak i również podparciemdolnej części kręgosłupa. schowek z przodu jak dla mnie supoer duże wszystko się w nim mieści co tylko mam pod ręką.
wentylacja i ogrzewanie na najwyższym poziomie, momentalnie robi się gorące lato jak i zima.
O przestrzeni mozna by się rozpisywac i rozpisywać. Kupiłem ten samochód ponieważ mam 190 cm wzrostu i chcialem mieć duże i wygodne auto. Taka też Cromka moja jest. Z przodu ja kieruje a z tyłu za mną mółgby śmiało usiąść jeden z braci kliczko i miałby ogrom miejsca. Mam automat także sprzęgła nie muszę dusić jest bardzo wygodnie jak na fiacika. Bagażnik 500 litrow z tym że po słożeniu tylnych siedzień nie ma płaskiej podłogi ponieważ jest przedzielona podparciem o wysokości okolo 10 cm siedzień. ale i tak super 500 litrów w zupełności wystarcza na nasze podróże 2 duże torby plus jeszcze dwie małe. co chcieć wiecej ?
Tak jak pisałem wyżej, czy się jedzie 60 czy 160 silnika nie słychać. poprostu tylko kontroluje obrotomierz żeby wiedzieć czy silnik chodzi. w zawieszeniu nic nie puka nic nie stuka. Jestem happy !
Ekonomiczność przy silniku 2.2 i automacie ma nie wiele wspólnego ale chetnie sie podziele moimi doświadczeniami. więc w mieście autko nie schodzi poniżej 12 litrów przy delikatnej jeździe :) boicie sie juz ? nie jest źle, nie jeżdze dużo wiec jest okej. Trasa natomiast to zależy przy 130 km/h srednio pokazuje komputer 8,5 to chyba nie jest zły wynik jak na auto o masie 1.6 tony . W lutym pokonam nim długa trasę około 4 tys km więc napisze dokładnie co i jak ! Ceny części myśli że są na bardzo dobrym poziomie. Nie zbankrutujemy przy nich.
to udało się osiągąć u fiata. Brałem jeszcze pod uwagę superb skode i vectre. Superb sie zaczynac drozyc a vectra zbyt popularna.wiec został fiacik !
Narazie nic. Coś skrzypi z tyłu tylko, to chyba kanapa albo jakaś uszczelka.
Narazie cisza oby nie przed burzą :D :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 147KM 108kW [l/100km]

9,5