Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Michał S, 16 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Doskonałe wyciszenie, perfekcyjna wręcz bezbłędna skrzynia biegów...i to jak dobrze czułem się po przejechaniu ciągiem dwukrotnie 1400km. Duże brawa dla Fiata.
Do salonu Fiata trafiłem zupełnie przypadkowo. Raczej omijałem ich szerokim łukiem. Natomiast to co zobaczyłem w nowym Bravo i w Cromie pokazuje iż Fiat wyciągnął wnioski po wcześniejszym wypuszczniu na rynek serii wyrobów samochodopodobnych.
Mocny, nawet jak na tę masę daje poczuć o swojej mocy.
Byłem zaskoczony precyzją. Wybacza nawet nie dociśnięte sprzęgło.
Początkowo na polskich drogach czułem się jak w bali. Natomiast przejechałem samodzielnie 3100 km, w tym 1400 km dwukrotnie ciągiem i jestem pod wrażeniem kultury pracy i komfortu jakie gwarantuje zawieszenie.
Nie dostrzegłem ograniczeń być może ze względu na jazdę głównie po autostradach. Być może widoczność do tyłu jest nieco zawężona ale to moje pierwsze kombi. Nie dokońca wierzę lusterkom, szczególnie wewnętrznemu Ijakby nieco zniekształcają).
Czytelne zegary (do bólu). Początkowo byłem zrażony ich przesadną czytelnością ale w długich trasach jest to b. pomocne. Mogło by być więcej schowków. Dostęp do hamulca ręcznego nie stanowi dla mnie dużego problemu. Brak pochwytów na kubki/puszki. Trzeba się przyzwyczić do nietypowego rozwiązania dzwigni (tempomat, kierunkowskaz) - można pomylić początkowo + nieco oddalone od kierownicy. Pozostałe elementy rozwiązane doskonale + estetyka która daje poczuć się naprawdę dobrze we wnętrzu.
ok.
DUża przestrzeń daje dobrą wymianę powietrza, swobodę i ostatecznie wysoki komfort.
Przy ruszaniu słyszalne bulgotanie, natomiast potm tylko szum wiatru. Podróżuję z prędkościami do 130km/h i jest komfortowo.
Trudno nie być zadowolonym...natomiast zdecydowanie auto na trasę aniżeli do miasta.
Na chwilę obecną cieszę się że zdecydowałęm się na Cromę. Dwie długie podróże pokazały żę za komfort warto zapłacić. To jest Bussines Class - jak na moje oczekiwania:-)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

6,6