Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Adam, 9 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczył mnie stosunek ceny do jakości. Auto tej wielkości ze świetnym wyposażeniem jako 6 letnie w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiadomo można kupić podobne auta francuskie nawet tańsze, ale ja nie chciałem francuza.
Gdy dowiedzieliśmy się o powiększeniu rodziny zacząłem szukać auta rodzinnego. Założenie było takie aby kupić samochód do 30 tysięcy i w miarę młody. Wybór padł na Fiata Cromę ze względu, ponieważ łączył obie te cechy a oprócz tego posiadał umiarkowany przebieg i automatyczną skrzynię biegów. Auto poza tym przekonało mnie swoim bardzo dobrym wykonaniem we wnętrzu w porównaniu np Kią Ceed, która była w podobnej cenie oraz sprawdzoną techniką elementy zawieszenia, przeniesienia napędu oraz silnik wraz z osprzętem jest identyczny jak w Oplu Vectra, SAAB 9-3 oraz Alfa Romeo 159 czyli części są dosyć popularne.
Silnik jest dosyć dynamiczny jak na taki samochód. Silnik mam z filtrem cząstek stałych DPF i przy mojej jeździe czyli 10 km do pracy w jedną stronę potrafi odrobinę się przepalić. Sprawdzałem to poprzez komputer podpięty do auta.
komfort automatu mnie zauroczył. Jest to mój pierwszy automat ale na pewno nie ostatni. Jak porównać koszty naprawy automatu i zestawu koło dwu masowe, sprzęgło i skrzyni biegów to automat jest chyba tańszym rozwiązaniem. Nie liczę oczywiście spalania bo automat tu wyraźnie podnosi zużycie paliwa na 100 km.
Jest to samochód rodzinny, więc musi być komfortowy ale na 17" felgach czuć wyboje. Prowadzi się w miarę pewnie w zakrętach w moim odczuciu do około 120 km/h.
Wysoko się siedzi i bardzo dobrze widać otoczenie z miejsca kierowcy. Niestety przy parkowaniu przydają się czujniki parkowania.
Wszystko pod ręką tak jak tego można sobie oczekiwać. Mogło by być więcej małych schowków.
Wydajna klimatyzacja i sporo nawiewów. Ogrzewania jeszcze nie testowałem, ale w dieslu cudów się nie spodziewam.
Mnóstwo miejsca co tu więcej pisać.
Auto jest bardzo dobrze wyciszone. Przy większych prędkościach słychać szum opon oraz mruczenie ropniaka.
Ceny części są na poziomie większości europejskich konkurentów jedynie opony z racji swojej wielkości potrafią sporo kosztować.
To jest największa zaleta tego samochodu. Auto 6 letnie z bardzo dobrym wyposażeniem, duże, relatywnie tanie w utrzymaniu za cenę poniżej 30000 zł uważam, że naprawdę warte zainteresowania.
Na razie brak.
Brak