Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Marek, 6 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik ma super kopa i jest niezawodny.Do tego wyciszenie kabiny.
Wygodne autko dla całej rodziny. Przy tym bezawaryjne i oszczędne. Bagażnik jest pojemny. Audio gra dobrze (z fabrycznym subwooferem ). Z tyłu sporo miejsca. Spasowanie plastików jest dobre, choć na boczkach drzwi mógł by plastik być z lepszego i miekkiego materiału. Ciekawostką do której trzeba się przyzwyczaić jest kluczyk między fotelami. Same fotele są wygodne i obite bardzo przyjemnym w dotyku i nie brudzacym się welurem. Co do wyciszenia wnętrza to bardzo dobrze. Prędkość 170 na autostradzie nie męczy. Autko ciche i stabilne przy tej prędkości.
Mam silnik 1.9 16V. Modyfikowałem w NIK kolektor dolotowy. To bolączką tych silników. Pozbył się klapek w kolektorze. Moc została podniesiona na 182 KM. Samochód średnio pali 6 na 100km co przy obecnych osiągach jest bardzo dobrym wynikiem. Dodam że mam ciągle orginalne wtryski,turbo i dwumas. Trwałości podzespołów jest bardzo dobra. Dodano ze auto jest serwisowane co 15 tyś. Km
Czasem ciś chaczy. Choć ogólnie dobrze zestopniowana. Wszyscy mnie straszył skrzynia m32 z opla. Obecnie mam przejechane prawie 200tys. Km i nic złego się nie dzieje. Autko kupiłem przy przebiegu 140 tys. Km. Sprzęgło i dwumas wciąż orginalne. Ogólnie dobra nota za przeniesienie napędu. Dodam złego nigdy oleju w skrzyni nie zmienialem.
Tylne zawieszenie to nic innego jak zawieszenie z opla Vectry C. Trzeba kontrolować geometrię. Ja wymienialem zb tyłu wahacze i ustawiłem geometrię. Pozatym wystarczająco sprężyste. Z uwagi na masę i wielkość nie jest to auto do szybkiej jazdy po serpentynach, choć daje sobie z tym radę dobrze. Najlepiej autko czuje się na autostradach.
Końca maski nie widać. Z tyłu auto kończy się zaraz za szyba wiec nie ma problemu. Na boki ok. Tylny slupek nie jest przesadnie duży. Lusterka są spore, dzięki temu łatwo się manewru.
Wszystko ok. Trochę dziwny pomysł to uchwyt na kubek kolo stacyjki miedzy fotelami. Jeszcze z niego nie korzystałem bo zawsze mam obawę ze przy chamowaniu kubek się przewróci i zaleje stacyjke.
Bardzo dobrze jak na diesla. Szybko grzeje. Klima dwustrefowa automatyczna z nad muchę na tył. Co ciekawe można osobno regulować nie tylko temperaturę na prawą i lewa stronę ale też kierunek nadmuchu np. lewa strona na szybę a prawa na stopy.
Tu jest bardzo dużo miejsca. Mnie najbardziej zadziwia ilość miejsca na nogi z tyłu. Można nogę na nogę założyć i wygodnie siedzieć. Moim zdaniem rewelacja.
Cichego auta nie miałem. Bez problemu można połykać kilometry na autostradzie bez większego zmęczenia. Bardzo przyjemnie się nim jezdzi...
Naprawiam tylko kolektor ssący. Spalanie średnie rzędu 6l na 100km. Dodam że fabrycznie nie mam dpf. W aucie nic się poważnego nie zepsuło. Wymiany to głównie materiały eksploatacyjne które nie są drogie.
3 lata temu kupiłem bezwypadkowe auto z 2007 roku z udokumentowanym w aso przebiegiem 141tys.km za 18 tys. zł. Dodam że autko było z polskiego salonu a data pierwszej rejestracji to 12.2008. Wątpię żeby można było kupić pewne auto tych rozmiarów w lepszej cenie.
Brak. Oprócz kolektora nic.
Regeneracja kolektora - 500zl. Na szczęście klapki nie wpadly do silnika (plastikowy kolektor). Jestem bardzo zadowolony. Sporo ludzi mówiło ze głupio robie kupując Crome. Na szczęście się mylili.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

6,2