Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Bełik, 5 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Najwięjsze zaskoczenie to bardzo bogate wyposarzenie i każdy szczegół auta dopracowany i przemyślany. Co chwile odnajduje jakieś ciekawe funkcje
Inne : Narazie żadnych
Niepodoba mi sie z zewnątrz lecz żadko kiedy widze na drodze ten samochód a o to mi właśnie chodziło żeby mieć auto inne niż wszyscy.
Silnik rewelacja. Wczesniej jeździłem bmka benzyna 105 km to teraz widze rożnice w mocy. Ta bmka to sie chowa i wogóle wstyd wiocha jak nie wiem. W cromie jak przycisne to wszyscy znikają w tylnym lusterku. Wyprzedzanie to teraz czysta przyjemność.
Bardzo fajnie że ma 6 biegów. Lecz sprawa jest taka że żeby nie mieć problemu z egr i dpf to nie jezdzi sie tym autem ponizej 1600 obrotow bo czuć że sie męczy i zmieniając z dwójki na trójke trzeba ciągnąć do 2800 obrotów żeby jak wrzucisz na trójke bylo już te 1600 obrotów
Skręca fajnie lepiej niż mój poprzedni zgrzyt i miększe zawieszenie. Podoba mi się przyjemnie się jeździ. Jak limuzyną krążownikiem.
Niestety kupiłem auto z grubymi rysami i wszedzie jakieś wgniotki jakaś niezdara jeździła. Ale nic nie rdzewieje mimi to wiedz karoseria wydaje sie bardzo dobrej jakości
Na totalną pochwałe zasługują tutaj lusterka są duże i wszystko elegancko widać. Szukałem osobówki z dużymi lusterkami. Cofanie i wykrecanie to żaden problem dla nikogo z takimi lusterkami. Przez tylną szybe też wszystko pięknie widać tylko trzeba czesto czyścić bo tył auta się szybko syfi
Schowki w drzwiach są małe. Wchodzi tam dokładnie flaszka 0,5 L i nic wiecej. Ale pod lewa reka pod kierownica jest fajny schowek na dokumenty no i podłokietnik klimatyzowany. Taka mała lodówka, świetnie pomyślana sprawa.
Klimą jak przymroże to w aucie jest lodówka. Po odpaleniu auta praktycznie odrazu mrozi. Automatyczna klima jest fajna ustawiasz temperature i nic cie nie obchodzi sam ustawia gdzie ma dochłodzić czy na twarz czy na nogi itd. Jak wykryje z przodu jakącego volkswagena śmierdziucha to włącza obieg zamknięty
Tutaj też duża pochwała. Z tyłu to jest tyle miejsca że aż sie zdziwiłem na poczatku. Można sie rozsiąść rozwalić jak panisko
Bardzo dobrze wyciszony. Jadac po autostradze nie slychac silnika. Wogóle jest dobrze wyciszony. Jak ktos sobie ceni spokój to to auto dla niego
Narazie tylko wymieniłem rozrząd olej płyn chłodniczy pompę wody wszystkie filtry i kosztowalo to z robocizną 1150 zł. Robione było w maju 2018
Za tę cenę takie wyposażenie(klima dwustrefowa automatyczna, samochód czyta smsy itd mozna dzwonic mowiac do auta wybierac nr glosowo itd, nagrzewnica po odpaleniu w zime odrazu ciepło przytrzymanie hamulca gdy ruszamy ze wzniesienia i duzo innych) i motor. Stosunek jakosc cena dałbym 6 gwiazdek jak by sie dało
Narazie przez kilka miesiecy mnie nie zawiódł ale nawiew sie nie chce nieraz przelaczyc zeby lecial na twarz i trzeba przelaczac az zaskoczy.
Żadnych narazie ale nie wiem czy turbina sie nie kończy powolutku

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

6,7