Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Cromek, 2 lata temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Mimo, że nie jest to van to bardzo wydodnie się wsiada do auta, nie trzeba się schylać, wciskać itp., wysoko umieszczone siedzisko. Zaskakuje rownież dobra jakość montażu i użytych materiałow ale mam tu na myśli auta po FL. Zaskakująco niskie spalanie. Reszta mnie niczym nie zaskakuje, znałem ten silnik, wiem ze jest dobry.
Zawieszenie : Amortzatory, mcphersony, poduszki skrzyni i silnika.
Gusta różne ale dla mnie to jedno z ładniejszych kombi w klasie, z tego okresu. Szczególnie po FL. Auto dobrze wykonane, niezłe materialy wykończeniowe. Dobrze wyciszone, dynamiczne i dobrze wyposażone w standardzie. Posiada wiele zalet ale ma też wady. Niemniej warte zainteresowania, ciezko znależć pojazd o lepszym stosunku ceny do wieku i tego co Fiat zaoferował.
Dalbym 4+ ale nie można. Nie chcę jednak krzywidzć więc 5 gwiazdek. Maly minus za kulturę pracy. Ogolnie dobry .otor, trwaly i dynamiczny. Bardzo oszcędny, pali sporo mniej niż moj poprzedni 2.0 dci.
Niestety to największy minus Cromy. Skrzynia jest toporna, dlugi skok lewarka, chodzi trochę ciężko i ten typ tak ma.
Jest w miarę wygodnie ale to nie Ford i nie klei się na łukach. Jednak na długich autostradowych odcinkach super.
Brak uwag, nic nie świszczy, nie ma problemow, dobre spasowanie.
Wcześniej jeżdziłem vanem i tu trochę brakuje. Szerokie slupki to glowna wada.
Jest bardzo dobrze, dostęp do wszystkich manetek i przycisków, do obslugi klimy itd. wzorowy. Organizacja lepsza niż u konkurencji. Wszystkim się steruje bez odwracania uwagi.
Dla mnie bardzo dobrze, zarówno chlodzenie jak i grzanie natychmiastowo obejmuje kabinę. Automatyczna, dwustrefowa klima bardzo prosta w obsludze i skuteczna
Nikt z pasażerow nie powinien narzekać, dużo miejsca i wygodnie. Bagaznik .oglby mieć z 50itrów wiecej.
Silnik multijet nie jest cichy ale kabina wyciszona bardzo dobrze. Jest cicho i spokojnie nawet przy 150 kmh.
Koszty akceptowalne, moze nawet ponizej srednien w klasie. Bardzo niskie spalanie, dużo mniej niż konkurencyjne auta w klasie.
Za tę cenę, w tym roczniku, z takim wyposażeniem trudno znależć lepszą ofertę.
Częste przypadki uszkodzenia EGR ale sa na to sposoby, niska trwałosc amortyzatorow i sprężyn, gornych mocowań amortyzatorow. Reszta to zwykle rzeczy eskploatacyjne.
Nic powaznego się nie stało.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

5,3