Ocena kierowcy - Fiat Croma II

ktlukawski@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Ostatnio objechałem jakiegoś sportowego MESIA ( stary był, co prawda, ale kiedy przy 170km/h załączyłem \" szóstkę\" został. Szukam nowej ( granatowej, brązowej) z silnikiem 200KM. Znów w Niemczech i w promocji.
Mocny, dynamiczne, ekonomiczny ( średnie spalanie 6.3 l/100 km- droga , autostrada, miasto). Po 49 kkm padł zawór EGR ( gwarancja), w/g serwisu podłe paliwo ( markowa stacja w Legnicy)
Czasem zgrzyta wsteczny.
Pewny. Zawieszenie wystarczająco miekkie i dostatecznie twarde, nie zmienia charakterystyki prowadzenia niezależnie od obciążenia. Mimo dużej sylwetki nie jest bardzo wrażliwa na boczny wiatr.
Lewy przedni słupek !!! ( ale nie gorzej niż w Marei)
1. Brakuje uchwytu na kubek z kawą. 2. Dźwignia hamulca ręcznego-trzeba się przyzwyczaić, bo przeszkadza podłokietnik ( widziałem, że po face-liftingu jest to przekonstruowane). Poza tym, wszystko gdzie trzeba.
Działa. Wentylacja O.K. Grzeje gorzej-bardzo długo nagrzewa się przy silnych mrozach ( ale wynika to ze sprawności Diesla!).
Do tego samochodu się WCHODZI, nie wsiada. Miejsca dla każdego w nadmiarze. Bagażnik 500 litrów-MAREA miała tyle samo, ale w CROMIE jest mniej ustawny, i nie ma płaskiej podłogi, i nie ma dzielonej tylnej klapy. ALE CROMA TO LIMUZYNA, a MARYSIA to tylko doskonałe kombi.
PERFECT. Diesla słychać najbardziej na wolnych obrotach. Później jest nieobecny do 160-170km/h
Pisałem. 6.3l/100km. Oleju nie bierze. Przeglądy co 30 kkm. Usterek ( poza EGR-gwarancja) nie było. Mimo przebiegu 62kkm klocki hamulcowe O.K. ( w MAREI wymiana co ok. 45 kkm). Przeglądy- na razie dwa, ( 1x ok. 600 PLN, 2x ok 850 PLN, dokładnie nie pamiętam). CIEKAWOSTKA:Zalecana wymiana rozrządu (PASEK) co 150 kkm ( nie wiem, czy wytrzymam- MAREI wymieniałem zawsze przy mniejszych niż zalecane przebiegach)
W 2007 kupiłem nową w salonie w Berlinie w promocji ( produkcja 2006).1 EURO było po 3.31 PLN. Wyposażenie dla Niemców-wszystko. A mimo to FIATA nie cenili. Promocja była bardzo atrakcyjna!!!
Nie było, wszystko działa,
Nigdy nie stanęła na drodze. 1 x EGR ( kontrolka CHECK ENGINE i dużo strachu)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

5,9