Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Rok produkcji 2006
Fiat Croma II 1.9 8v Multijet 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Cena
Inne : Klamki
Bardzo duży samochód za śmieszne pieniądze, powoduje, że warto się nim zainteresować na rynku wtórnym.
Głośny jak zimny, potem cichutko. Mocy trochę za mało ale podobno jest mniej awaryjny niż 150 KM.
Duże skoki powodują, że dynamicznie nie przyspieszymy na niskich biegach. Najlepiej "ciągnie" na 3 i 4. 6 bieg to świetna rzecz w trasie.
Nie mam zastrzeżeń.
Z przodu jest ok. Do tyłu średnio. Myślałem o czujnikach ale się przyzwyczaiłem. Szyba nie jest pionowa więc trochę trzeba się jednak namęczyć...
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo wygodny dostęp do kokpitu. Jedynie lewarek od skrzyni jest za blisko panelu sterowania nawiewami.
Jest ok.
Tutaj jest naprawdę super. Nie mogłem sobie znaleźć dobrego miejsca za kierownicą, bo fotel ma dużo regulacji. Tylna kanapa np. jest bardzo wygodna. Dużo miejsca nad głowami.
Nic nie słychać, nawet przy 200. Duży plus. Jak to Diesel - klekocze na zimnym silniku.
Części od Vectry C więc nie tak drogo. Spalanie w mieście 7l - na trasie jak jedziemy dziadkowo to i poniżej 5 potrafi zejść. I przy tym: uwaga jedzie a nie muli :-).
Niech ktoś mi pokaże drugi taki samochód z tego rocznika, w takiej wersji i w cenie poniżej 20k. Może ewentualnie Mondeo. Zaryzykowałem Fiata - mam nadzieję, że nie będę żalować.
Na razie za krótko na ocenę, ale kilka rzeczy było do roboty jak go kupiłem. Tandetnie wykonane klamki i trzeszczące plastiki wewnątrz.
Tu też za krótko.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 8v Multijet 120KM 88kW [l/100km]