Lista ocen Fiat Linea (124) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof_Wwa
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Komfortowo. Jest miękko i nie trzeba wcale mieć mocnego kręgosłupa i mocnych plomb w zębach jak w autach niemieckich. Wadą jest tylko to, że na zakrętach można sobie lusterka o asfalt poobcierać. Generalnie, co kto lubi. Do spokojniej jazdy wystarczy. Super, hiper rewelacyjne hamulce. Marzenie.
~Darek
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Dobrze tłumi nierówności, nie lubi jednak serii poprzeczych nierówności np. szyny kolejowe, tramwajowe itp. Zawieszenie dobrze wyważone, nie za twarde, nie za miękkie. Wspomaganie kierownicy ułatwia manewry na parkingu, ale przy dużych prędkościach trochę utrudnia wyczucie samochodu.
~Aixen
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Przy zakupie ciche. Dzisiaj głośne i klekoczące. Słabo tłumi nierówności a dodatkowo dostało efektu "bali". Silne kołysanie na podłużnych nierównościach. Nerwowe prowadzenie w pełnym obciążeniu. Po 5 tyś. wymieniono poduszki pod wszystkimi amortyzatorami. Kiepsko to widzę na przyszłość...
~linea
Sedan 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
Zawieszenie nie lubi poprzecznych nierówności np. torów kolejowych czy tramwajowych. Wówczas wydobywa się z niego nieatrakcyjny rumor. Ale poza tym sprawuje się wyśmienicie. Samochód prowadzi się pewnie i lekko. Wg mnie zawieszenie powinno być miększe, ale to moja subiektywan ocena.
~Michał
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Przy zakrętach czuć, że ma dosyć wysoko środek ciężkości, przez co czuć "przeciążenia" na boki. Na drodze oczywiście czuć wyboje, ale zawieszenie nie boi się dziur. Żona czasem traktowała samochód jak terenówkę wjeżdzając nie raz w większe błoto niż powinna.
~aknaib
Sedan 1.6 Multijet 105KM 77kW
Układ jezdny jest bardzo dobry. Poprzednie moje autko to Mondeo III hatchback które miało nieco większy rozstaw osi i ciut lepeij trzymało się drogi, ale do Linei nie mam żadnych zarzutów. 90 czy 100 km/h przy zakręcie to żaden problem.
~Boniu
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Jak na auto segmentu B to właściwości jezdne sa na wysokim poziomie. Pewnie się prowadzi na łukach - nie jest to auto sportowe. Przyspieszenie jest więcej jak zadawalające. NIe ma również większych problemó z szybkim ruszaniem spod świateł.
~Zuq
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Podczas jazdy nie jest mega precyzyjny ale można się przyzwyczaić. Dosyć ciężko się kreci kierownicą na parkingu. Za to w zakrętach nieźle trzyma się drogi ale na podczas deszczu trzeba uważać choć może to kwestia opon.
~wamer83@o2.pl
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Nadspodziewanie dobrze trzyma się drogi. Jestem miło zaskoczony. Można naprawdę szybko przejechać zakręt na trasie. Jedyny minusik to drobny przechył nadwozia przy większej prędkości na zakrętach w trasie dlatego 4.0

Usterki Fiat Linea

Fiat Linea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~janek
Sedan Facelifting 1.3 MultiJet II 95KM 70kW
Przeczytałem, że dobrze jest wsadzić do niej 16 i 195... i... rzeczywiście auto ssie asfalt, bardzo ładnie trzyma się drogi, aż mam ochotę aby ciąć zakręty, tu rzeczywiście jestem zadowolony.